Aktuālās krāsas un sienu apdares interjerā

Atmiņās gremdējoties: interjera tendences, kas bija aktuālas eiroremonta ērā
Foto: Shutterstock

Eiroremonta laikā diezgan raksturīgi interjerā bija izmantot krasi atšķirīgus toņus sienu krāsojumam. Viena telpa varēja būt spilgti rozā, cita – sulīgi zaļa, vai pat divas izteiksmīgas krāsas vienā telpā. Tāpat diezgan bieži izvēlējās ziedu motīvus tapetēs. Citkārt katru telpu krāsoja atšķirīgos toņos vai ar izteiksmīgu, raibu tapeti, kas bija citāda gan pēc toņu gammas, gan stila. Piemēram, vienā telpā izteiksmīgas puķainas tapetes, citā ģeometriski ornamenti – šāda izvēle bija diezgan klasiska. Šajā sakarā dizainere šo iezīmi raksturo sekojoši: katra telpa dzīvoja savu individuālo dzīvi, savstarpēji nemijiedarbojoties un neradot harmonisku kopskatu.

Vēl kāda interesanta iezīme eiroremonta ērā – sienas ar izteiksmīgām un košām fototapetēm. Galvenie motīvi visbiežāk bija lieli ziedi, dzīvnieki, dabas skati, piemēram, pludmale, okeāns vai ūdenskritums. Arī mūsdienās fototapetes izmanto, tikai nu vairāk tiek domāts par to saskaņošanu ar pārējām detaļām telpā. Tās ir askētiskākas un ne tik izlecošas.

Ja nu tomēr arī izvēlas spilgtu fototapeti ar iepriekš minēto dabas skatu, bieži vien tas arī ir kā galvenais akcents telpā un pārējās sienas telpā ir neitrālas. Tālajos pirmsākumos tendences bija ekscentriskākas.

Kas attiecas uz krāsu toņiem, sienas bija ierasts krāsot košos toņos – dzeltenos, zaļos, persiku oranžos, rozā, papildinot jau tā košo krāsojumu ar fototapeti, kopā radot dzīvīgu, bet ne vienmēr harmonisku noskaņu.

Tags

Krāsas interjerā Lasāmgabali

Comment Form