Viss jaunais – labi aizmirsts vecais?

Atmiņās gremdējoties: interjera tendences, kas bija aktuālas eiroremonta ērā
Foto: Shutterstock

Taču nav jau arī tā, ka visam ir tikai melnā pusē. Dizainere atzīst, ka kopumā interjers guva pārmaiņas no apnicīgā un vienmuļā padomju stila, kur katram bija tikai 2–3 toņi vienām un tām pašām mēbelēm. Dažādībai un oriģinalitātei interjerā līdzi nāca arī apjukums, kā jaunos materiālus veiksmīgi un harmoniski savienot. Šī iemesla dēļ mājokļi nedaudz pazaudēja harmoniju un mājīgumu, bet vairāk ieguva ofisa sajūtu, tā laika iezīmes pamato dizainere.

Tomēr teikt, ka šīs iezīmes vispār ir izgājušas no modes, arī nebūtu korekti. Dizainere atzīst, ka tās ir mainījušas savu izpildījumu un transformējušās. Vēl joprojām ir aktuālas rīģipša nišas, arkas, LED apgaismojums, žurnālgaldiņi ar stiklu, alumīnija profili, bāra letes, kā košas sienas krāsas, tā arī klusinātas, bet ir mainījies veids un stils, kā viss pasniegts interjerā. Vairāk ir lakoniskas formas, minimālisms mēbelēs un detaļās. Nav tik daudz un dažādu neloģisku elementu un formu vienkopus, kā tas bija agrāk.

Savulaik TV sekcijas sastāvēja no 3–4 dažādiem augstumiem, kuras vēl tika papildinātas ar stikliem un divu materiālu krāsu toņiem un tam visam pa vidu kaut kur figurēja vēl kāds metāla stienītis, atvērts plaukts un iebūvēts apgaismojums. Taču šodien šīs TV sekcijas ir krietni vienkāršākas, bet savā vienkāršībā skaistas, funkcionālas un elegantas ar tīrām, vieglām līnijām, papildinātas ar interesantu apdares materiālu vai nelielu košāku akcentu vai tieši otrādi – izvēlētu dabisku koka toni.

Dažādībai un oriģinalitātei interjerā līdzi nāca arī apjukums, kā jaunos materiālus veiksmīgi un harmoniski savienot. Šī iemesla dēļ mājokļi nedaudz pazaudēja harmoniju un mājīgumu, bet vairāk ieguva ofisa sajūtu. Andra Eriņa, interjera dizainere

Vienu gan var teikt – ir mazinājusies tik izteiktā tendence uz stiklu mēbelēs, rīģipsi un metālu. Cilvēki vairāk tiecas pēc mājīguma un harmonijas dzīvojamajā telpā, tāpēc interjeros šobrīd ir daudz vērojams no dabas – klusināti zemes toņi, pasteļtoņi, aizkaros lins, mēbelēs koks apvienojumā ar vienkrāsainiem dekoriem, kuri ir vai nu pasteļtoņos vai ar kādu košāku akcenta toni.

Kad sākās eiroremonts, daudzi atteicās griestu apgaismojumā izmantot lustras. Viens no iemesliem tam bija – nepietiekams apgaismojums, tāpēc sākās piekaramo griestu ēra ar daudz iebūvētām halogēna lampiņām – griestos, plauktos, nišās. Lielu lomu mūsdienās spēlē apgaismojums – tas nav vairs lielākoties balstīts uz iebūvētām lampiņām plauktos un griestos. Kā interjera akcentus un mājīgas gaismas radītājus izmanto stāvlampas un galda lampas. Griestu lampa kalpo kā papildu gaismas ķermenis un telpas akcents. Lampas šobrīd ir kļuvušas par nozīmīgu akcentu interjerā.

Atskatoties salīdzinoši nesenajā pagātnē un tā laika interjera tendencēs, varam mācīties no kļūdām, bet, kas to zina, ko teiksim vēl pēc desmit gadiem par šī brīža tendencēm. Varbūt atskatīsimies ar smaidu uz lūpām un cerēsim, ka mode neatgriezīsies.

Tags

Krāsas interjerā Lasāmgabali

Comment Form