Foto: Shutterstock
Nevar nepiekrist tam, ka skandināvu stilam piemīt kas maģisks, gluži vai pievelkošs, gribot ieviest šo gaumīgo minimālismu arī pašu mājās. Ja alksti pēc kaut kā skandināviska, iedvesmojies no šīm idejām, kur atspoguļotas neatņemamās un stilam raksturīgās iezīmes, ar kurām panākt vēlamo rezultātu.

Vispirms ņem vērā faktu, ka skandināvu stilam nepiedien lieku detaļu. Jo mazāk, jo labāk. Izvēlies saskaņotas tekstilijas, nepārspīlē ar krāsu, musturu daudzveidību un atbrīvojies no visa liekā. Kas attiecas uz mīkstajām mēbelēm, šeit vienmēr redzēsi kādu dekoratīvo spilvenu, tāpēc ar tiem nebūs ''nošauts'' greizi.

Par tekstilijām runājot, tās izvēlies no dabīgiem materiāliem – lins, kokvilna, zīds būs ideāli sabiedrotie, pat visi vienkopus. Gultas klājumā vai dīvānā neaizmirsti pa kādam pledam, dekoratīvai sedziņai, kurā arī ietīties vēsākās dienās.

Vēl šāda stila interjeros vienmēr jāatrod vieta telpaugiem un zaļumam. Tie var būt īstie vai mākslīgie augi, tāpat zaļo lapu motīvi var parādīties sienas drukā, mēbelēs, tekstilijās vai kur citur. Ja izvēlies augus podos, saskaņo puķupodus. Skandināvu stilam piestāvēs melni, balti, pelēki, ar tāfeles krāsu nokrāsoti vai dabīgi māla.

Ļoti raksturīgi pēdējā laikā telpaugiem izmantot pītos apvalkus, kas gaumīgi nosedz puķupodu. Vairāk šādas idejas skati šeit.

Diezgan tipiski skandināvu stilam izvēlēties ģeometrisku formu dekorus, un tās var būt lampas, dekori plauktos un pat trauki augiem. Sukulentu terārijs šāda tipa dekoratīvajā traukā būs īsts skandināvu stila paraugdemonstrējums.

Vēloties mājoklī ieviest kādu skandināvu stilam raksturīgu dekoru, vari aizlienēt arī ideju par metāla groziņiem, kuriem var atrast visdažādākos pielietojumus. Žurnālu krājumiem, dokumentiem, grāmatām, rotājumiem, lampiņu virtenēm, augiem, plediem un pat bērnu rotaļlietām.

Tāpat ļoti labi iederēsies nelielie koka galdiņi ar kājām, ko izmantot kā kafijas galdiņu. Vēl labāk, ja vienā istabā liksi vairākus un dažādos augstumos šādus galdus.

Kā jau iepriekš minējām, ģeometriskas formas īpaši piedien šim stilam, tāpēc izmanto tās apgaismojumā kā metāliskus abažūrus, svečturus vai motīvus lampas kupola audumā.

A photo posted by Karyn- (@kbsdesigns) on Nov 9, 2016 at 5:48pm PST

Šāda stila groziņš ar virsmu augšpusē ideāli piestāv stilam un rod iespēju to pielietot gan kā plauktu, gan kā galdiņu vai vienkārši akcentu interjerā.

A photo posted by ➳ F 🐝🌸 (@petitnesting) on Dec 22, 2016 at 6:15pm PST

Lai arī daudziem ir priekšstats, ka ar bildēm rāmīšos aizrauties nevajadzētu, šajā gadījumā tas ir pat vēlams, ar nosacījumu, ka kopskats nav pārlieku raibs, fons ir neitrāls un rāmīši saskaņoti vienā krāsā, materiālā.

A photo posted by Amélie (@mamaisonscandinave) on Dec 31, 2016 at 3:56am PST

Lai arī skandināvu stilā neredzēt piesātinātu interjeru, vaļēja tipa plaukti ir pat vēlami, tikai tādā gadījumā jāraugās, lai tur redzamās lietas godam arī izskatītos, nevis veidotu nekārtīgu kopskatu. Šādos plauktos vietu atvēli kādiem interesantiem dekoriem, piemēram, svecēm, koka izstrādājumam vai traukiem.

Ja vēlies ko omulīgāku un mājīgāku, izvēlies kādu mīksto, dekoratīvo paklāju, ko izklāt viesistabā vai guļamistabā.

Sākot ar mazumiņu, īsto noskaņu var radīt arī ar trauku palīdzību. Vislabāk balti, ar nelieliem akcentiem, piemēram, zelta maliņām, pumpiņām, kādu melnu zīmējumu vai uzrakstu.

Turpinot ieteikumus nieciņu iegādei, ļoti labi iederēsies kāda paplāte, uz kuras nolikt kādu augu, piemēram, kaktusu podiņā, sveci trauciņā, dekoratīvu trauku kārumiem, aromātiskos kociņus un kādu aksesuāru. It kā nieki, tomēr tie rada to īpašo noskaņu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!