Klasiskā stila neiztrūkstošie elementi

Elegance cauri gadsimtiem – klasiskais stils un tā neatņemamās sastāvdaļas
Foto: Shutterstock

Katram stilam ir kādas raksturīgās iezīmes, un arī klasiskais nav izņēmums. Klasiskajā stilā vērojamas smalkas nianses, mākslinieciska pieeja, S veida liektas līnijas, kvalitatīvu materiālu izmantojums. Šāda stila interjerā noteikti nav vietas plastmasai vai citiem šķietami lētiem materiāliem, īstajā vietā un laikā būs koka, akmens, stikla izmantojums.

Vai tā būtu viesistaba, guļamistaba vai virtuve, neiztrūkstoši telpu nodrošināt ar greznu apgaismojumu – griestos jābūt kandelabrai vai greznai lustrai, kurā spuldzītes ir kā sveces, plauktos vai kamīna malās jābūt arī īstajām svecēm greznos svečturos, tāpat arī sienu un stāvlampas jāizvēlas klasiskā stilā ieturētas. Tas nebūs klasiskais stils, ja kādu sienu nerotās kāds mākslas darbs greznā rāmī. Mūsdienās varbūt nav tik lielas lomas tam, vai darbs ir gleznots vai drukāts, bet rāmim ir jābūt, turklāt greznam pašam par sevi, raksta ''Small Design Ideas''.

Elegance cauri gadsimtiem – klasiskais stils un tā neatņemamās sastāvdaļas
Foto: Shutterstock

Šajā stilā ir diezgan raksturīgas izmantojamās tekstilijas. Šeit piedien izmantot brokātu, zīdu, samtu, satīnu un citus dārgus audumus. Kas interesanti, nevis gaisīgus un caurspīdīgus audumus, bet tieši tādus, kas nelaiž cauri gaismu, ir krāsā piesātināti un pilnīgi. Aizkariem jābūt bieza auduma (papildus var izmantot plānos dienas aizkarus), taču krāsu ziņā gan tie var būt raibi, musturaini un citādi smalkiem elementiem rotāti, turklāt arī kombinēti no dažādu krāsu un faktūru audumiem. Vēl kas interesants aizkaru jomā – tiem allaž jābūt gariem, līdz pašai grīdai, un vēl tie labi izskatīsies, ja sānu malās tie būs savilkti nedaudz uz augšu, izmantojot speciālos magnētus vai savilcējus.

Kas attiecas uz grīdas segumu, klasiskajā stilā lieliski iederas parkets, tāpat kā marmora flīzes, bet noteikti arī paklājam jāatvēl vieta. Starp grīdu un sienām noteikti jābūt klasiskajam stilam pieskaņotām grīdas līstēm, arī griestu daļā greznas karnīzes būs pašā laikā, tāpat nevar aizmirst par griestu dekoriem, tie kalpo kā nozīmīgs aksesuārs klasiskā stila interjerā.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka