Kur likt galdu un dīvānu – praktiski padomi viesistabas iekārtošanai
Foto: Shutterstock

Viesistaba ir viena no mājvietas telpām, kuras iekārtošanai jāpievērš divtik liela vērība, jo tā nav tikai privātā zona, bet gan ciemiņu uzņemšanas telpa. Lai sarunas virzītos raitāk, viesi justos ērtāk un arī pats ikdienā labprāt tur uzkavētos, svarīgi ievērot praktiskus priekšnoteikumus veiksmīgam istabas iekārtojumam. Iespējams, tavā viesistabā nepieciešamas pārmaiņas!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Better Homes and Gardens'' vēsta, ka lielāka izmēra viesistabās būtu vēlams klubkrēslus un dīvānus izvietot vienu otram pretī, pa vidu liekot kafijas galdiņu. Šādi būs vieglāk sarunāties, jo nevajadzēs lauzt galvu pa labi vai kreisi. Ja tomēr viesistabas plānojums ietver televizora atrašanos priekšā dīvānam, tad ikdienā klubkrēslus ieteicams likt pa malām.

Ja viesistaba netiek atdalīta ar atsevišķu sienu, piemēram, no virtuves vai viesistabas, dīvāns kalpo kā veiksmīgs atdalītājs, tāpēc apsver tā novietošanu ar mugurpusi pret otru istabu. Ja viesistabā nepietiek vietas dīvānam, tad četri nelieli krēsli var kalpot kā veiksmīgs aizstājējs.

Plašāk par atvērtā tipa konceptu interjerā lasi šeit.

Kur likt galdu un dīvānu – praktiski padomi viesistabas iekārtošanai
Foto: Shutterstock

Ļoti veiksmīgi izskatīsies, ja viesistabas mēbeles atradīsies uz glīta paklāja – tas būs vienojošs elements, kā arī radīs eleganta stūrīša izskatu. Ja vieta atļauj izpausties, tad lielākos pasākumus cilvēki novērtē atdalītus stūrīšus, kad var pievērsties dažādu jautājumu apspriešanai un pāriet no vienas kompānijas pie citas. Tāpat mēbeļu diagonāls izvietojums radīs istabā daudz plašāku ne tikai skatu, bet arī vietu.

Ja virtuvēs burvīgi izskatās "U" veida iekārtojums, par kuru atradīsi informāciju šajā rakstā, tad viesistabās nereti iesaka izmantot "L" variantu. To iespējams izveidot, izvēloties stūra veida dīvānu un arī divus identiskus mīkstos sēžamos, liekot blakus. Un kur tad bez mazā galdiņa, uz kura novietot dzēriena krūzi? Starp citu, interesantus kafijas galdiņu variantus sameklēsi šeit.

Kur likt galdu un dīvānu – praktiski padomi viesistabas iekārtošanai
Foto: Shutterstock

Tā kā viena no galvenajām aktivitātēm viesistabā ir televizora skatīšanās, vajadzētu iegādāties mēbeles, kuras iespējams viegli pārbīdīt. Papildus ierastajam elementam dīvānam, lieki noderēs arī nelieli, mīksti krēsliņi bez atzveltnēm.

Viesistabas iekārtošanā svarīgi atrast centrālo elementu, un tas var būt gan galds, gan televizors, gan arī krāsns vai kamīns. Parasti visas mēbeles un priekšmeti tad tiek vērsti uz to, taču atceries, ka nekas nav akmenī kalts – maini mēbeļu atrašanos telpā divas reizes gadā, piemēram, ziemā un vasarā. Gada aukstākajā laikā vērs mēbeles uz siltuma avotu, ja tāds ir, un istaba izskatīsies vēl omulīgāk.

Ja tev tīk kārtība un tīrīb, vari apsvērt simetrisku istabas izkārtojumu, tas parasti rada pabeigtības sajūtu. Mazās viesistabās jādomā par praktiskumu, tāpēc izvēlies mēbeles, kuras var kalpot arī citiem nolūkiem, piemēram, zems krēsls, kurš var reizēm būt arī galdiņš.

Tags

Interjera idejas Mājokļa iekārtošana Mēbeles
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form