Ierosinājumi un piemēri, kā sniegotajā sezonā māju un tās apkārtni padarīt viesmīlīgāku
Foto: Shutterstock

Laikā, kad ap māju slejas vien sniega kupenas, logos veidojas leduspuķes un jumta malas rotā lāstekas, šķiet lieki domāt par to, kā kaut vai pa gabalu padarīt māju viesmīlīgāka paskata, tomēr velti. It īpaši, ja tā ir brīvdienu māja, vēl jo vairāk pacenties to izrotāt vai kā citādi izcelt arī ziemā.

Gan pašiem, gan viesiem ir patīkami doties uz māju, kas izskatās viesmīlīga un cilvēkus gaidoša. Arī ''Gardenista'' uzsver, ka tieši ziemas sezonā īpaši jāpiedomā pie tā, kā māja izskatās gan no attālumā, gan esot jau tai pavisam tuvu. Ja pašam trūkst ideju, kā panākt vēlamo noskaņu, te būs daži ierosinājumi.

Ko mēs darām, kad aizejam pie kāda ciemos? Pirmais – piezvanām vai pieklauvējam pie durvīm. Tātad var padomāt par to, kā šo detaļu izcelt – tas var būt uzjautrinošs, autentisks vai pavisam mūsdienīgs risinājums, atkarībā no tā, kāda ir māja.

Vēl iespaidu par māju var iegūt pēc izkārtnes – apdomā, vai tā ir gana pamanāma jebkurā diennakts stundā. Par ļaunu nenāks kāds atstarotājs, lai arī tumsā var saskatīt izkārtni vai vietu, kur iegriezties. Turpat var izlikt interesantu pastkastīti, lai liktu pasmaidīt gan pastniekam, gan sev, katru reizi izņemot sūtījumu. Ja mājai ir savs numurs, palūko idejas, kā var variēt ar izpildījumiem arī šajā sakarā.

Ja vasarā daba pati par sevi ir tik krāšņa, tad ziemā pietrūkst kāds akcents pagalmā. Turklāt to var apvienot ar darbu kāda cita labā – izveido putnu barotavu, kur panašķēties ziemas spelgonī. Šāda detaļa labi izskatīsies apsnigušajos kokos, pievilinās čivinātājus un radīs vēl omulīgāku apkārtni.

Laikā, kad ziema stabili pieturās pie mīnus grādiem, var domāt arī par ledus laternām, kas pasakaini izrotās pagalmu vai mājas teritoriju. Tās var izveidot pats, liekot lietā to, kas katram pašam ir mājās - kaltēti ziedi, garšvielas, ogas, bet tikpat labi tie var būt egļu zari, salmi vai citi dabā pieejami materiāli. Ledus laternās sveču gaisma būs vēl mājīgāka, turklāt arī pa dienu, kad sveces nedegs, rotājums izskatīsies skaisti. Vēl laternas var likt virsū āra apgaismojumam, lai radošāks noformējums.

Padomā arī par to, kā pati māja izskatās pa gabalu un arī tuvplānā. Varbūt omulīgāku kopskatu radīs kāda gaismiņa logos, piemēram, virtene vai neliela naktslampiņa? Varbūt ir vērts apdomāt par logu nokrāsošanu vai fasādes atjaunošanu. Tam gan jāsagaida piemērotāki laikapstākļi, taču smelties informāciju par to, kādas krāsas un materiālus izvēlēties fasādei, var jau tagad.

No atturības līdz uzjautrinošiem izpildījumiem – pastkastītes kā mājokļa rotas

Ierosinājumi un piemēri, kā sniegotajā sezonā māju un tās apkārtni padarīt viesmīlīgāku
Foto: Shutterstock

Pastkastītei ir jābūt kā pie dzīvokļa durvīm, tā pie privātmājas ieejas vai iebraucamā ceļa. Ja arī tev padomā pastkastīti izvēlēties ne to vienkāršāko, palūko šos piemērus, iespējams, kāda ideja iedvesmos atdarināt ko līdzīgu.

Lasīt vairāk

Parūpējies par mazajiem draugiem, izgatavo putnu barotavu

Ierosinājumi un piemēri, kā sniegotajā sezonā māju un tās apkārtni padarīt viesmīlīgāku
Foto: Shutterstock

Jebkura māja, dzīvoklis, vasarnīca vai namiņš atspoguļo personību, taču bieži vien mēs piemirstam, ka mūsu mājokli apciemo arī pavisam negaidīti viesi, kuri atgriežas arī tad, ja neesam viņus pamanījuši. Tie ir mūsu drošsirdīgie un izturīgie putni, kas gada vēsāko un drūmāko laiku lielākoties pavada, meklējot barību, un kāpēc gan mums nepalīdzēt šīm neaizsargātajām būtnēm ar barības sagādāšanu?

Lasīt vairāk

Sasaldētā māksla – ledus laternas ziemas izrotāšanai

Ierosinājumi un piemēri, kā sniegotajā sezonā māju un tās apkārtni padarīt viesmīlīgāku
Foto: Shutterstock

Neskatoties uz to, ka ziemai raksturīgie svētki ir jau aiz muguras, tas neliedz veidot dažādus dekorus, ar ko izrotāt mājas pagalmu vai lieveni. Tā kā sals pagaidām pie mums palicis uz ilgāku laiku, tad ir itin piemērots laiks šo ledus mākslas darbu izveidei, turklāt viss, kas nepieciešams, ir - ūdens, trauks un dabas materiāli.

Lasīt vairāk

Mākslinieciskas un radošas idejas, kā noformēt mājas numura zīmi

Ierosinājumi un piemēri, kā sniegotajā sezonā māju un tās apkārtni padarīt viesmīlīgāku
Foto: Shutterstock

Tiem, kas labprāt izpaužas radoši, iekārtojot māju, noteikti kaut reizi prātā iezagusies doma par to, kā gan varētu neparastāk izcelt mājas numuru, lai pastnieks bez ilgas meklēšanas varētu atrast īsto adresātu. Izrādās, ir daudz un dažādas iespējas, kā šo nepieciešamību pasniegt mākslinieciski un radoši, tāpēc tver kādu no šīm iedvesmojošajām idejām, ko atradām portālā houzz.com.

Lasīt vairāk

Tags

Brīvdienu māja

Comment Form