Foto: Vida Press
Lai gan daudziem pelēkā krāsa varētu šķist vienmuļa un neizteiksmīga, realitāte gan ir gluži pretēja. Tā vēl aizvien ir topā, taču jāsaprot, ko tā simbolizē un kā gudri izmantojama, raksta "Vida Press".

Kā skaidro "The Colour Option" eksperte, pelēkā ir lieliska fona krāsa, taču tā var cilvēkā raisīt arī vienaldzības sajūtu – citiem vārdiem sakot, ne šis, ne tas. Daļai cilvēku pelēkā krāsa var rosināt vēlmi ilgstoši palikt savā komfortzonā, kā arī slāpēt personīgo attīstību. Taču pelēkā krāsa simbolizē arī cieņu (arī vecumā ļaudīm mati kļūst pelēcīgi/sirmi), pieticību un mērenību.

Pelēkā krāsa gluži kā audekls nepievērš sev daudz uzmanības, ļaujot izcelties dekoriem. Šīs krāsas pluss ir daudzpusība, kas ļauj katrā sezonā mainīt dažādus telpas akcentus pēc sirds patikas. Sonika Bakstega (Sonica Bucksteg) no "Dulux" atklāj piecus galvenos ieteikumus, kā interjerā izmantot šo krāsu.

  1. Izvēloties pelēko krāsu, jāsaprot, vai vēlies silto vai auksto toni. Tas atkarīgs no tā, kādu atmosfēru vēlies telpā radīt un kādu krāsu interjera elementus vēl telpā iekļausi.
  2. Izmantojot tikai dažādus pelēkos toņus un citām krāsām pārvelkot treknu svītru, telpa var kļūt nedaudz garlaicīga. Lai situāciju uzlabotu, padomā par neparastiem audumiem un dažādām priekšmetu formām.
  3. Palielinot kontrastu starp izvēlētajiem pelēkajiem toņiem, telpa kļūs izteiksmīga – ja nevēlies tik pārdrošu variantu, tad tomēr der izvēlēties tuvākus toņus krāsu paletē.
  4. Pelēko krāsu vajadzētu izvēlēties telpās, kurās dienas lielāko daļu ieplūst gaisma, tādējādi ļaujot krāsai ar gaismu spēlēties un radīt ēnas. Ja dabīgo gaismu nodrošināt nevar, telpā vajadzētu iekļaut gaismekļus, piemēram, stāvlampas.
  5. Lai radītu pelēkā telpā balansu, izvēlies izvietot telpā arī priekšmetus, kas izgatavoti no dabas materiāliem, piemēram, koka.

Vēl citus interjera piemērus, kuros dominē pelēkā krāsa, skati šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!