Interjera stili un apdares materiāli

"All-white-everything" ("viss baltā") interjeri


"Diezgan ilgu laiku aktuāli bijuši interjeri, kuros lielākā daļa plakņu un elementu ir baltā krāsā, radot itkā mūsdienīgu un atvērtu vidi. Šķiet, ka no šīs tendences visi jau esam noguruši un savu vidi vēlamies redzēt daudzpusīgāku un interesantāku," pieļauj interjera arhitekte. Kā iesaka speciāliste, sienas obligāti nav jākrāso spilgtos toņos, bet interjeru var padarīt mājīgāku un interesantāku arī citi baltā kontrastējoši materiāli, piemēram, koks, metāls, dažādi dekoratīvi paneļi vai pildiņi naturālos toņos un naturālas izcelsmes.

Sliktais piemērs

Labais piemērs

Ģeometriskas akcenta flīzes

Kā uzsver interjera arhitekte, ģeometriskas akcenta flīzes ir nezūdoša klasika, bet arī ar šo elementu vērojama liela pārsātinātība pēdējo gadu interjeros. Tā vietā viņa iesaka šādas flīzes izmantot tur, kur tās bijušas vēsturiski, tādā veidā saglabājot interjera ideju un auru, bet jaunā vidē viņa mudina atrast citus aci piesaistošus veidus. "Ja tomēr ļoti uzrunā ģeometriski raksti un dinamika, klasiski ornamentālajām flīzēm mūsdienās ir daudz mūsdienīgu versiju, kur raksts ir stipri stilizēts un daudz oriģinālāks," norāda "Design Therapist" pārstāve.

Sliktais piemērs

Labais piemērs

"Rustic" stila un industriāli interjeri

"Tāpat kā "Edisona spuldzes", industriāli un "rustic" interjeri sastopami ik uz stūra. Lielākā daļa stilīgo kafejnīcu un kafijas vietu interjeri pēdējos piecos gados veidoti tieši šādā stilistikā, diezin vai mēs kāds būtu pārsteigts par vēl vienu šāda tipa "atjaunoto" konceptu," piebilst interjera arhitekte, "kādreizējo grīdas dēļu galdi, cauruļu plaukti lai paliek vēsturē, tā vietā labāk varam izvēlēties dabīgus un organiskus materiālus ar tekstūrām un papildināt ar tādiem dabīgiem elementiem kā keramika, vilna, lins un dažādi metāli, radot daudzslāņainu vidi un iespaidu."

Sliktais piemērs

Labais piemērs

Materiālu imitācijas

Interjera arhitekte pieļauj, ka kopējā sabiedrības apziņa ar katru gadu noteikti aug, tāpēc arī šis punkts ir uztverams gana pašsaprotami. "Ja nevaram atļauties marmoru vai īstu koku, tad izvēlamies kādu citu gaumīgu, taču lētāku materiālu, bet īstu. Materiālu imitēšana ir tieši tikpat prasts piegājiens kā viltoti brendu zīmoli," uzskata Lūse. "Šī punkta augšgalā noteikti varētu likt laminātu ar zāliena printu vai tapetes ar ķieģeļa rakstu un, nē, koka flīzes, noteikti nav asprātīgs veids, kā vannasistabā vai virtuves zonā ieviest mājīgu un siltu sajūtu."

Sliktais piemērs

Sliktais piemērs

Zaļie un palmu "printi" ("apdrukas")

Interjera arhitektei pašai patīk zaļie motīvi, tajā skaitā arī palmas un augi, bet vienlaikus viņa norāda – šī tendence šķietami ir visur tur, kur nav iepriekš minētie "loftīgie un industriālie" interjeri. "Varbūt kādu mirklīti varam no šī uzelpot vai lietot pavisam dozēti un palmas ievietot podiņos, nevis krāsot vai līmēt uz sienas. Ļoti ceru, ka pēc laika šis atkal būs svaigums un varēsim interjeros šos motīvus izmantot ar jaunu elpu," cerību pilna ir speciāliste.

Sliktais piemērs

Akcenta sienas

"Pirms kāda laika "akcenta siena" bija labs veids kā interjerā ienest nedaudz krāsas vai noskaņas, taču tagad tās šķietami rada nepabeigtības sajūtu un neestētisku kontrastu ar pārējo vidi," norāda interjera eksperte. Viņa tā vietā gaumīgu un harmoniskāku rezultātu iesaka panākt ar skaistām un ne pārāk uzmācīgām, mūsdienīgām tapetēm. Otrs variants – sienas var nokrāsot vienas krāsas divos toņos, horizontāli sadalot vēlamā augstumā. "Šāds fons ļaus pārējiem telpas priekšmetiem lieliski izcelties uz sienas fona," paskaidro Lūse.

Sliktais piemērs

Labais piemērs

Labais piemērs

"Terrazzo" materiāls

""Terrazzo" noteikti nav mūsdienās ienācis materiāls. Tas ir bijis populārs vēsturiski un pirms ilga laika, taču problēma pēdējos gados ir tāda, ka šis materiāls tiek izmantots pilnīgi visur, jā, arī kā plastmasas "Iphone" vāciņu un tualetes papīru apdrukās," tā dizainere. Viņa labāk iesaka šo materiālu izmantot tikai tad, ja tas patiesi ir īstās izcelsmes un kvalitatīvs.

Sliktais piemērs

Labais piemērs

Tags

Interjera idejas Interjera minimums Krāsas interjerā

Comment Form