Interjera dizaina elementi un aksesuāri

Dizainere nosauc 12 interjera tendences, kas izgājušas no modes
Foto: Shutterstock

"Edisona spuldzes"

"Ilgu laiku interjeros figurējušas tā sauktās "Edisona spuldzes", kuras varam sastapt teju katrā kafijas bārā, kafejnīcā vai hipsterīgā, loftīgā interjerā. Domāju, ka komentāri šeit lieki un visi zinām par ko ir runa," tā dizainere, kura uzskata – Edisona spuldzēm jādod atelpa un laiks, lai tās atkal šķistu aktuālas. "Ja tomēr nespējam atteikties no zirnekļa tīklā vērptām spuldzēm, tās iespējams izvēlēties arī citā formātā, piemēram, stikla kupolā, vai ar, piemēram, matētu stiklu, kas radīs mazliet elegantāku iespaidu."

Sliktais piemērs

Labais piemērs

Vara ("copper") aksesuāri

Šie interjera elementi nav tik ļoti sastopami kā iepriekš minētās "Edisona spuldzes", bet, kā uzskata interjera arhitekte, vara aksesuāri ir pietiekami uzkrītoši, turklāt arī pēdējos gados varēja novērot ļoti daudz rozīgi metāliskos vara akcentus, kuri izmantoti visur, kur vien piesiet aci, sākot ar rakstāmpiederumu organizatoriem un beidzot ar apdares plāksnēm vannasistabās vai virtuvēs. "Pašam materiālam nav ne vainas un, gaumīgi to integrējot interjerā, varbūt pat "nešķebinās", taču, ja ir iespēja, labāk izvēlēties klasiski pārbaudītas vērtības, piemēram, apzeltītu metālu, hromu, nerūsējošo tēraudu vai bronzu, misiņu," iesaka "Design Therapist" speciāliste.

Sliktais piemērs

Labais piemērs

Auduma gaismas virtenes un izgaismoti burti

"Krāsainās auduma gaismas virtenes savu slavas mirkli ir piedzīvojušas pārāk ilgi. Vai ziniet kādu, kuram mājās tādu nav? Ja svētku laikā ir vēlme telpas mājīgi izgaismot, varbūt tomēr ir laiks atgriezties pie klasiski smalko apgaismojuma virtenes, kas būs daudz gaumīgāka un filigrānāka, ne tik uzkrītoša un ne visās varavīksnes krāsās. Tieši tāpat ar grāmatu plauktā liekamajiem un pie sienas stiprināmajiem izgaismotajiem metāla burtiem," norāda interjera arhitekte. Ja kādam ir vēlme mājoklī izcelt kādu burtu vai vārdu īpaši, viņa mudina labāk dot priekšroku neonam. Arī neona burti, kā uzsver Lūse, pēdējos gados arī ir redzēti pietiekami daudz, tiesa, tie ir tīri vizuāli un stilistiski gaumīgāki. Viņa ir pārliecināta – ja tie vēl tiks izgaismoti pareizajā tonī, tad telpā patīkams akcents būs garantēts.

Sliktais piemērs

Labais piemērs

Labais piemērs

Pārāk daudz augi tukšuma piepildīšanai

"Kā gan telpā varētu būt pārāk daudz augu ? Tie taču uzlabo miega kvalitāti, gaisa tīrību un nodrošina vēl daudz dažādas pozitīvas funkcijas. Jā, bet interjeri, kuros katrs mīļais stūris un tukšais laukums piebāzts ar 30 dažādu šķirņu nezināmas izcelsmes augiem un zaļumiem, diemžēl, nu jau rada iespaidu par sliktu izdomu un aklu sekošanu dekoratores Baibas Prindules-Rences "Instagram" profilam (kurš ir lielisks, jo viņa, visticamāk, ir viena no retajām, kura šos augus izvēlas ar mērķi un atbilstoši videi)," tā interjera arhitekte. Viņa iesaka aizņemties kādu labāku ideju, proti, telpā izmantot mazāk telpaugu, turklāt tiem izvēlēties skaistus, efektīvus un telpu papildinošus puķupodus, kurus izvietot mazliet koordinētākā veidā, un papildināt pārējos interjera elementus. "Neapšaubāmi, būs arī vide, kurā daudzie zaļumi joprojām būs aktuāli, bet padomājiet trīsreiz pirms savu viesistabu pataisīt par botānisko dārzu," norāda Lūse.

Sliktais piemērs

Labais piemērs

Tags

Interjera idejas Interjera minimums Krāsas interjerā

Comment Form