Vieta, kur rit skaistākie kopā būšanas mirkļi. Stila idejas ēdamgaldiem

Vieta, kur rit skaistākie kopā būšanas mirkļi. Stila idejas ēdamgaldiem
Foto: Shutterstock

Pat tad, ja nav atsevišķa ēdamistaba, pat mazākajā virtuvē vairums cenšas ieviest ēdamgaldu, un neviena bāra lete un kafijas galdiņš to neaizstās. Pie ēdamgalda norisinās jaukākās sarunas, pie tā ēdiens vienmēr garšo īpaši labi, un gribas pie tā pakavēties ilgāk, jo šīm mēbelēm piemīt īpaši mājīga noskaņa.

Ja vien telpas plašums to ļauj, tad dizaineri vienmēr iesaka izvēlēties apaļu galdu, jo pie tā sarunas vienmēr vedoties labāk un pēc fen šui likumiem vislabākais ir tieši apaļas formas galds.

Apaļas formas galda priekšrocība ir arī tā, ka nepieciešamības gadījumā pie tā var sasēsties vairāk cilvēku, nekā pie citu formu galdiem.

Ja patīk četrstūra vai taisnstūra formas galds, jāizvēlas tāds izmērs, lai būtu gana daudz vietas ne tikai ikdienā, mājās esošajiem cilvēkiem, bet svētku reizēs arī viesiem. Labāk izvēlēties lielāku, nekā mazāku galdu, lai izvēle vēlāk nav jānožēlo.

Interesants risinājums ir šāds kantainais galds, pie kura katras malas novietoti divi krēsli.

Ja netīk daudzie krēsli, pie garākajām malām var novietot soliņus, mazus dīvāniņus, vai pat masīvu koka posmu, kas izveidots par beņķi.

Koka cienītājiem noteikti patiks šī ideja ar pamatīgi biezo virsmu, kas jo īpaši labi izskatās dabiskās šķiedras dēļ.

Garo galdu priekšrocība ir arī tā, ka pa vidu var veidot dažādas dekorācijas, piemēram, ar auduma celiņu, izkārtojot tur puķu vāzes, dekoratīvus traukus un aksesuārus. Uz apaļa galda var nolikt vien vāzi, un dažkārt pat tā var traucēt.

Arī mazie ēdamgaldi noteikti ir labāki, nekā nekādi, tāpēc pat mazo mājokļu īpašnieki var atrast kaut ko omulīgu savai gaumei. Ikdienā pie šāda izmēra galda paredzēts sēdēt četriem cilvēkiem, bet nepieciešamības gadījumā var sarūmēties arī seši cilvēki.

Apaļš galds aizņems vairāk vietas, taču tā vietā var izvēlēties arī ovālas formas galdu, jo pie tā izmantojamas pilnībā visas malas, kas nav iespējams pie kantainiem galdiem.

Ja ir nepacietīgi bērni, kas cietajos krēslos nespēj ilgi nosēdēt, var izmantot mīkstos krēslus vai beņķīšus. Tie ir viegli pārvietojami, tos nepieciešamības gadījumā var novietot arī kaut kur citur istabā, turklāt tie nav tik pamanāmi, kā krēsli ar atzveltnēm.

Pie masīva ēdamgalda piestāvēs dažādi krēsli, piemēram, viens garāks beņķis un vairāki krēsli ar atzveltnēm. Ar šādu noformējumu tiks arī mazāk piepildīta telpa un galds būs labāk redzams.

Mūsdienīgā interjerā, piemēram, pilsētas dzīvoklī, itin labi iederēsies šāda stila stikla galds ar metāliskām kājām un pieskaņotiem krēsliem.

Romantiskā lauku mājā vai skandināvu stila interjerā lieliski iederēsies klasisks, baltas krāsas galds, uz kura ļoti labi izcelsies trauki, ēdiens un dekorācijas.

Ļoti oriģināls risinājums, kā galda noformējumu padarīt interesantāku, ir izmantot vecās, metāliskās kājas no šujmašīnām.

Ēdamgalds, kas novietots pavisam tuvu virtuves darba zonai, var kalpot arī kā vieta ēdiena gatavošanai.

It kā gaužām vienkāršs, bet ļoti elegants un klasisks ēdamgalds, kas harmoniski iekļaujas kopējā interjerā. No šī piemēra var mācīties, cik tomēr svarīgi kombinēt krāsas un tekstūras.

Gadījumā, ja nu nekādi nav vietas ēdamgaldam, to var izveidot pie salas tipa virsmas, nedaudz zemāk, līdzīgi kā bāra leti.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka