Ražots Latvijā: dizaina pērles, ar kurām varam lepoties
Foto: M.Zemgalietis

Lai arī par to būtu vērtīgi atgādināt ik dienu, īpaši svētkos ir svarīgi pateikt kādu labu vārdu, lai radošajiem cilvēkiem, kas ieguldījuši daudz darba, rastos jauna iedvesma radīt arvien jaunus darbus un mēs joprojām varētu lepoties ar vietējo ražotāju veikumu. Patriotisko svētku noskaņā, portāls Tavamaja.lv iepazīstina ar vietējo ražotāju veikumiem, kas iederēsies ikviena mājoklī.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Spēcinoši vārdi un simboli latviešiem vienmēr bijuši svarīgi, tāpēc arī joprojām mūsdienās arvien biežāk parādās dažādi interjera elementi tieši ar latvju zīmēm. Tā vien šķiet, ka jebkura lieta, kas papildināta ar latvju zīmēm, uzreiz izskatās vēl skaistāka un latvietim saistošāka, un tieši to savos darbos atspoguļo ''Mārtiņa koka fabrika'', piedāvājot teju jebkuru no koka izgrebtu latvju zīmi, ko iekarināt logos, automašīnā, piestiprināt pie durvīm vai vienkārši nolikt uz kamīna malas. Bez latvju zīmēm, koka darinātājs veido arī skaistus traukus (skatīt attēlu zemāk), piemēram, dekoratīvu šķīvi ozola lapas formā, tradicionālos virtuves piederumus un citus aksesuārus, kas neizbēgami iederēsies ikvienā interjerā.

Latviešiem ir bagāta iztēle un to varētu attiecināt arī uz ''Chillout chair'' veikumu – šūpuļkrēslu, kas gatavots no dabīgiem materiāliem. Ja līdz šim visiem šķitis, ka ar šūpuļkrēsla dizainu vairs nevienu nepārsteigt, tad šis dizains pierādījis pretējo – moderns eko stils, praktisks izpildījums un ļoti gaumīgs noformējums, ko neatvairāmu un dabiski skaistu padara katram krēslam individuāli piemeklētais Baltijas jūras viļņos izskalotais un nopulētais šķērskoks (skatīt attēlu zemāk). Tīrā bauda apgulties šādā šūpuļkrēslā, ar kādu lasāmvielu un siltu tējas krūzi rokās.

Bez gultas veļas mājoklī neiztikt un arī šajā jomā varam lepoties ar vietējo ražotāju veikumu. Latvijas tekstila ražotājs ''Mežroze'' sortimentā piedāvā skaisti apdrukātu gultas veļu, turklāt plašajā piedāvājumā ikvienam būtu grūti izvēlēties kaut ko vienu. Lina, kokvilnas, trikotāžas un citi audumi, apdrukāti ar ziediem, dabas motīviem, dzīvniekiem, multfilmu varoņiem, ģeometriskiem rakstiem un vēl daudz un dažādām variācijām. Ja ir iespēja izvēlēties vietējo ražotāju veikumu, tad šīs gultas veļas noteikti attaisnos cerības gan dizaina, gan kvalitātes ziņā.

Porcelāna traukiem nudien ir savs šarms, taču, turot rokās ''Piebalgas Porcelāna Fabrikas'' ražotos traukus, pārņem absolūts lepnums, ka mums Latvijā ir vismaz viena porcelāna fabrika, kur tiek radīts kaut kas tik fantastisks. Trauki, kas neizskatās pēc traukiem, smalkums un trauslums, kā arī īpašais rokraksts ar burzītā papīra un adījumu faktūru, šķiet, ir kļuvis par firmas zīmi ''baltā zelta'' trauku meistariem. Piebalgas porcelānu ražo pēc 2000 gadu senām tradīcijām no augstvērtīgas un dārgas porcelāna masas – Anglijas kaula porcelāna. Apmācītu meistaru rokās no tā top krūzes, biķeri, šķīvji, zvaniņi un vēl daudzi citi mākslas priekšmeti, ar kuriem nudien varam lepoties, ka tie tapuši Latvijā.

Foto: A.Tone

Arī ar svecēm latviešiem ir īpaši tuvas attiecības un sveču meistaru mums nudien netrūkst, taču jo īpašs priekš, ka šajā pārbagātībā ikviens spēj atrast kaut ko oriģinālu un izcelties uz visu pārējo fona. Tā kā novembris ir svecīšu aizdegšanas laiks, tad grūti iedomāties kaut ko piemērotāku par ''Latvian Lights'' radītajām svecēm, kas pieejamas latvju zīmju formā, valsts karoga krāsās, kā arī citās elegantā dizaina formās.

Ar linu latviešiem vienmēr bijušas tuvas attiecības un jo īpaši liels prieks, ka par to nav aizmirsts arī mūsdienās. Savulaik katras saimnieces virtuvē bija lina dvieļi, taču kaut kā mūsdienās par to praktiskumu bieži vien tiek aizmirsts. Vietējie ražotāji ''Lineo'' darījuši visu, lai atgādinātu par lina burvību, piedāvājot dzīvespriecīgu krāsu un gaumīga izpildījuma lina izstrādājumus, tai skaitā virtuves dvieļus, kas gluži vai pelnījuši būt katras saimnieces virtuvē. Starp citu, bez lina dvieļiem iegādājama arī lina gultas veļa.

Tags

Dizains Ražots Latvijā
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form