Ražots Latvijā: vietējo zelta roku meistardabi no koka
Foto: Publicitātes foto

Nevar noliegt faktu, ka Latvija ir bagāta ar zelta rokām un prasmīgiem meistariem, kas prot šīs iemaņas likt lietā. Turpinot portāla TavaMāja.lv rubriku ''Ražots Latvijā'', šoreiz iepazīstinām ar gaumīgi īstenotiem darbiem, kur kokam izrādīta liela cieņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Praktiskais gludināmais koks

Publicitātes foto

Veļas gludināšana katra mājās ir neatņemama idkienas sastāvdaļa, taču nereti šie dēļi nudien nav tik pievilcīgi, lai tos gribētos izvilkt no skapja. Praktiskie latvieši radījuši visai gaumīgu un noderīgu risinājumu – ''Gludināmo koku'' jeb ērtu, stabilu un pēc senas tehnoloģijas veidotu gludināmo dēli, kas var pat kalpot kā interjera aksesuārs. Vecais labais un klasiskais izpildījums papildināts ar aktuāliem elementiem – izbīdāmu gludekļa turētāju, viendabīgu finiera virsmu ar porolona pārklājumu, kā arī regulējamu augstumu un nomaināmu auduma pārvalku.

Līdzās praktiskajai pusei, dēlis kalpos arī kā estētisks elements ikvienam interjeram, kā arī gaumīga dāvana jebkurai sievietei, rūpējoties par mājvietas interjera papildināšanu ar praktisku, saimniecībā noderīgu lietu.

Vairāk par šo produktu uzzini šeit.

Noskaņas lampa no koka ripām

Ražots Latvijā: vietējo zelta roku meistardabi no koka
Foto: Publicitātes foto


Gaismai ir liela loma noskaņas un mājīguma radīšanā, tāpēc bez lampām neiztikt. Un arī šajā jomā kokam atrasta radoša pieeja. Izmantojot vecu, nekam nederīgu un nevajadzīgu koka bluķi, radīts interjera elements un gaismeklis. Idejas autors Ilmārs Miķelsons lampas veido no koka brusēm, sazāģējot tās biezās ripās un izkārtojot vienu virs otra. Sākotnēji ''Brik'' lampas tika veidotas ar misiņa un koka savienojošiem elementiem, taču pamazām par visveiksmīgāko atzinuši melnus metāla savienojumus – distancerus, kas labi kontrastē ar svaigi sazāģēto koksni un papildina veco, raupjo koka virsmu daļas. Šī lampa gan nebūs piemērota gaišai telpas izgaismošanai, taču ideāli iederēsies intīmas noskaņas radīšanai. Kā stāsta idejas autors, lampas vizuālais tēls arī pateicis priekšā, tai dodot nosaukumu – "Noskaņa".

Vairāk par šo produktu uzzini šeit.

Omulīgie koka nieciņi interjeram

Ražots Latvijā: vietējo zelta roku meistardabi no koka
Foto: Publicitātes foto

Tā kā latvieši vienmēr bijuši lielā cieņā ar mežu un koku, ģimenes uzņēmums ''Treeline'' atradis ļoti gaumīgi pielietojumu Latvijas mežos sastopamajiem ošiem. Harmonijā starp mūsdienu funkcionalitāti, stilu un dabīgo, radīta oša koka svečturu kolekcija ''Sveču māja" un vāžu kolekciju ''Ziedu māja" ar stikla ietvaru un lineļļas klājumu. Prasmīgās rokas radījušas arī gaumīgus servējamos dēlīšus, paliktņus un citus koka traukus, kas bagātina ēdienu pasniegšanas iespējas kā ikdienā, tā svētku reizēs. Šie interjera nieciņi, bez kuriem grūti iedomāties mājas, pierādījuši, ka koks var būt arī mūsdienīgā izpildījumā.

Vairāk par šiem produktiem uzzini šeit.

Skaliņi krāsainām liesmām

Ražots Latvijā: vietējo zelta roku meistardabi no koka
Foto: Publicitātes foto

Šis meistardarbs apstiprina faktu, ka radošā izdoma joprojām nav izsmelta un vēl aizvien ir veikumi, kas pārsteidz, un šis ir viens no tiem. Neiedziļinoties kastītes saturā, var šķist, ka tie ir vien parasti koka skaliņi, kas vien skaisti ietērpti iepakojumā, tomēr tas ir kas vairāk, un ne velti tāds nosaukums šim produktam. Tā nav pirotehnika, bet gan īpaši skaliņi, kas ļaus 30 minūtes vērot ziemeļblāzmai līdzīgu skatu. Kociņi jāpievieno jau iededzinātam ugunskuram, un tad uzmanīgi jāvēro uguns liesmas. ''Ziemeļblāzmas'' skaliņi būs interesanta aktivitiāte kāzās, Līgo nakts svinībās vai vienkārši kādā omulīgā vakarā, vērojot krāsainās liesmas. Ģeniāla un oriģināla ideja, kas pelnījusi nepalikt novārtā!

Vairāk par šo produktu uzzini šeit.

Koka vākos sietas vērtības

Ražots Latvijā: vietējo zelta roku meistardabi no koka
Foto: Publicitātes foto


Kāpēc gan grāmata vai fotoalbums nevarētu būt iesiets plānos koka vākos? Ideja šādam noformējumam ir atzinības vērta – ikviens fotoalbums, plānotājs vai atmiņu klade izskatīsies daudz interesantāk tieši ar koka klātbūtni, tāpēc šis būs lielisks papildinājums jebkura mājās vai dāvana kādam svētkos. ''Cimpa Rimpa'' radošā darbnīca piedāvā gan gaumīgus koka vāciņus kladēm, albumiem, grāmatām, dzimšanas apliecībām, un ja gribas – arī pasēm. Koks šajā ziņā pilda ne tikai vizuāli pievilcīgo funkciju, bet arī praktisko, jo vāciņi ir krietni izturīgāki un tik ātri nenobružāsies, kā jebkurš audums vai āda.

Vairāk par šiem produktiem uzzini šeit.

Tags

Dizains Ražots Latvijā
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form