Visomulīgākā vieta – mājas. Kā ievilināt mājīgumu
Foto: Shutterstock

Kurš gan nevēlas atgriezties mājās no dienas gaitām un atkal un atkal atgādināt sev, ka nekur nav tik labi kā mājās? Šādas sajūtas neviens cits gan mūsu pašu vietā neradīs, tomēr, iekārtojot vidi atbilstoši vajadzībām un pārdomājot dažādas svarīgas nianses, allaž būs patīkami atgriezties mājās.

Kāds varbūt nemaz nebūs iedomājies, ka mājās tik lielu lomu var spēlēt tādas lietas kā vieta lietussargu glabāšanai, trauks atslēgu saišķiem un pakaramie viesu jakām. Te nu talkā nāk ''Tava Māja'' ar ieteikumiem par dažādiem svarīgiem sīkumiem, ko ņemt vērā, lai mājās būtu patīkami atgriezties ne tikai pašiem, bet arī viesiem.

It kā tāds nieks vien ir, tomēr stends vai statīvs lietussargiem tiks novērtēts katru reizi, kad, atnākot mājās, kaut kur tas steigšus jānoliek. Ja tas būs noglabāts redzamā vietā koridorā, noteikti ievērojami retāk lietussargs aizmirsīsies mājās un būsi izvairījies no samirkšanas. Speciālo statīvu var aizstāt ar cilindra formas trauku, metālkaluma grozu vai pat dziļāku spaini.

Pieaugušie ir padomājuši, kur nolikt savas virsdrēbes un apavus, bet nereti bērniem tas nav parocīgi un jaku nemaz nevar bez pieaugušo palīdzības pakarināt vai paņemt. Šādām situācijām noderīgs būs pakaramais speciāli bērniem. Tādā veidā atvieglosi arī sev bērnu drēbju atrašanu zem lielākajām virsdrēbēm.

Viesi allaž jutīsies gaidīti, ja būsi padomājis par ērtībām, un viena no tām ir čības. Ja vien neesi piedāvājis apavus atstāt kājās, būtu tikai pieklājīgi piedāvāt kaut ko siltāku apaut, it īpaši drēgnākajās dienās. Šādām reizēm ļoti noderīgas būs viesu čības, kas saliktas groziņā vai kastītē. Var iegādāties speciālās viesu čības no filca auduma, bet tikpat labi var likt lietā omītes prasmes adīšanā, palūdzot uzadīt vairākus zeķu pārus un izmantojot tās čību vietā. Vēl kāda ideja – ja bieži ceļo, tad vari laika gaitā iekrāt čības, ko izsniedz viesnīcās.

Koridorā noteikti jābūt kumodei vai plauktiņam, kur nolikt tikko no pastkastes izņemtos sūtījumus, atstāt piezīmju lapiņu mājiniekiem, nolikt atslēgas, telefonu un citus niekus. Lai tas viss neveidotu bardaku, uz virsmas noliec groziņu, trauku vai kādu citu palīgrīku, kas palīdzētu ieviest kārtību.

Koridoram un mēbelēm, kas šai zonai nepieciešamas, nereti tiek pievērsta pārāk maza uzmanība. Vēl viens it kā nieks, kam tomēr vajadzētu būt katra mājās, ir rokassomiņu pakaramais. Tas vajadzīgs ne tikai mājiniekiem, bet arī viesiem, lai nevienam tā nebūtu jāliek uz zemes, jo, kā mēs zinām, tad būšot maz naudas. Lai plaukti, galds vai dīvāns nebūtu jānokrauj ar somiņām, parūpējies par vietu, kur to nolikt gan viesiem, gan pašiem ikdienā.

A photo posted by Mary. (@m.a_ry.y) on Jul 29, 2016 at 6:19am PDT

Omulības sajūtu mājās radīs ne tikai sveču klātbūtne un ziedi vāzē, bet arī kāds iecienīts, ērts stūrītis, kur tā vien gribēsies iekārtoties pēc garas un nogurdinošas dienas. Tas var būt ērts klubkrēsls, iekārts šūpuļkrēsls vai pat sēžammaiss, kas nu kuram labāk patīk.

A photo posted by böhme (@bohme.boutique) on Sep 16, 2015 at 5:26pm PDT

Omulīgu uzturēšanos mājās noteikti var palīdzēt radīt arī kāds pieskārieniem patīkams, mīksts un silts pleds, kurā ieritināties un netraucēti aizmigt. Lai nebūtu steigā jāmeklē sega, kad kāds mājinieks saldi ieslīdzis diendusā, parūpējies, lai tuvumā vienmēr būtu jauks pleds vai sedziņa, ar ko apsegties.

Varbūt jau laikus esi padomājis, kur vannasistabā glabāt tādus niekus kā vates kociņus, tualetes papīra ruļļus, veļas pulveri, kosmētiku utt. Ja tomēr viss glabājas vienā plauktā vai lielā grozā, vērts padomāt par speciāliem stendiņiem, kas palīdzēs ieviest kārtību. Ir iegādājami speciāli plastmasas ''organaizeri'' ar dažādiem nodalījumiem nieku glabāšanai, tāpat noderēs dažāda izmēra groziņi. Šādi stendi pieejami arī rotaslietu, kosmētikas, tīrāmo līdzekļu un citu nieku glabāšanai.

Interjera dizaineri piekritīs, ka katra mājās jābūt kādai skaistumlietiņai, ar ko palutināt sevi. Tā var būt skaista ziedu vāze, bilde pie sienas, augļu trauks virtuvē, skulptūra viesistabā vai vēl kas cits. Noteikti katram ir kas tāds, ko ļoti gribētos savā mājoklī redzēt, tad nu ir vērts to īstenot. Galu galā, ja šādas lietas iepriecina, kāpēc liegt sev to prieku?

A photo posted by Derya Kadir (@hoby_evi) on Aug 8, 2016 at 2:12am PDT

Vēl kāds nieciņš, kas gan gaumīgi papildinās interjeru, gan palīdzēs uzturēt kārtību, ir žurnālu groziņš. Pīts, no auduma šūts, tamborēts vai kā citādāk meistarots, tas lai paliek katra paša ziņā, bet žurnālu glabāšani piemērots groziņš tiks novērtēts ik dienas.

Tags

Interjera idejas

Comment Form