Kas jāņem vērā, izvēloties dekoratīvu spoguli mājoklim

Kas jāņem vērā, izvēloties dekoratīvu spoguli mājoklim
Foto: Shutterstock

Tikpat svarīgi, kā izvēlēties piemērotāko sienas toni viesistabai vai virtuvei, ir atrast ideālo spoguli, kas iekļausies telpā. Tam jābūt tādam, kas pildīs ne tikai tīri dekoratīvu funkciju, bet noderēs, lai tajā arī ik pa laikam ielūkotos un paskatītos uz sevi.

Spogulis padara ne tikai istabu plašāku, bet arī rada siltuma un mājīguma sajūtu, atstarojot gaismu. Tomēr pareizā un piemērotākā dizaina atrašana var sagādāt problēmas, ja nezini, pēc kādiem principiem vadīties. Lūk, trīs principi, kuriem iesaka sekot profesionāļi no "Houzz".

Atrodi piemērotāko izmēru

Pirms pirkt spoguli, kas ir ļoti iepaticies, sev būtu jāuzdod pāris jautājumi. Piemēram – kur spogulis tiks piekārts? Un otrs – cik liela ir sienas platība, kur spogulis atradīsies? Tas ir svarīgi, jo ir jāzina, kā spoguļa izmērs saskanēs ar citām mēbelēm. Ja spoguli paredzēts likt virs dīvāna, tad to vari izvēlēties pat ļoti lielu – dīvāna platumā.

Potts Point 1 bedroom

Ja esi izdomājis, ka vēlies veselu spoguļu sienu, tad tam būs piemērota tā pati siena virs dīvāna. Nebaidies, ka spoguļi aizņems lielāko sienas daļu. Tādā veidā vizuāli paplašināsi telpu. Viens ieteikums, ko ņemt vērā – virs un zem spoguļa atstāj brīvus apmēram 30 centimetrus sienas. Tādā veidā tā neizskatīsies pārblīvēta ar spoguļiem, bilžu rāmīšiem un citiem mākslas darbiem.

Greenwich Apartment

Rotaļājies ar formām

Attīstoties interjera priekšmetu dizainam, varam atrast ne vien klasisku formu – kvadrāta, taisnstūra, ovāla un apļu – bet pat visdažādākā izliekuma, rāmju reljefa un pat stikla krāsu spoguļus. Nebaidies eksperimentēt! Interesanta un neparasta izskata spogulis būs pamanāms akcents istabā.

Marin Family Home

Tā vietā, lai izvēlētos drošo taisnstūra variantu pie nelielas sienas, pamēģini ko neparastāku. Šis "art deco" stila spogulis rada pavisam greznu iespaidu nelielajā vannasistabā.

Art Deco

Domā par to, kāds ir tavs stils

Tik nozīmīgs interjera priekšmets, kā spogulis, nereti mēdz saplūst ar pārējiem sienas dekoriem un ieņemt otrā plāna vietu interjerā. Vai tieši pretēji – izcelties uz mēbeļu fona un būt priekšplānā. Tāpēc izvēlies savam raksturam un stilam piemērotāko – ja vēlies mierīgu noskaņu un spogulis tev ir nepieciešams tikai, lai apskatītos uz sevi, pieturies pie klasikas. Bet – ja spogulim ir jābūt telpas centrālajam priekšmetam – tad ar uzviju!

Study: Brian Del Toro Inc.

Tāpat, neviens nav teicis, ka spogulim obligāti jākarājas pie sienas. Liels spogulis ar skaistu rāmi var būt arī uz grīdas, atstutēts pret sienu. Gluži kā šajā piemērā – tas kičīgi izskatās un pie reizes vizuāli paplašina telpu.

Modern Vibe

Pirms dodies pirkt spoguli, nofotografē telefonā sienu, pie kuras tas tiks pielikts. Tādā veidā veikalā varēsi iztēloties, kā tas izskatīsies attiecīgajā vietā.

City Homes

Bet, kad spogulis jau iegādāts, padomā par to, kā to izcelt vēl vairāk. To var izdarīt ar sienas krāsojuma palīdzību – pārkrāso to kādā izteikti spilgtā tonī, uz kura spogulis viennozīmīgi izcelsies.

London

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka