Daudzšķautnainība pie sienām – stilīgi piemēri ģeometrisku formu plauktiem
Foto: Shutterstock

Paraugoties uz aktualitātēm, kas manāmas interjeros un veikalu piedāvājumā, nepaliks nepamanīti dažādi elementi ģeometriskās formās. Plaukti ir viens no elementiem, kas veic uzvaras gājienu, izpelnoties vietu ne viena vien mājās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ģeometrisku formu plaukti visvairāk iecienīti tieši skandināvu stilā – tīrās krāsas salikumā ar minimālismu un lauztām līnijām veido ļoti harmonisku salikumu.

Daudzšķautņainie plaukti lielākoties paredzēti ne tik daudz praktiskiem nolūkiem, kā dekoratīviem. Tā kā tie nav pārāk ietilpīgi, tajos visbiežāk liek dažādus aksesuārus, piemēram, puķupodus, dekoratīvus elementus, kādu fotogrāfiju.

A post shared by taramayoros (@taramayoros) on Aug 5, 2017 at 3:26pm PDT

Taču nevar smādēt arī ideju par grāmatu glabāšanu stilizētajos plauktos. Izskatās pat ļoti labi!

Šāda stila plauktu visai vienkārši var izveidot pats, sanaglojot uz riņķi vairākus koka dēlīšus un pēc tam piestiprinot pie sienas. Plaukta daļa var būt šaurāka vai platāka, atkarībā no dēļu lieluma.

Šādu plauktu priekšrocība ir tā, ka lieluma ziņā tie pārāk neaizņem vietu, tādēļ var atrast pat vairākas tiem piemērotas telpas.

Atceries, ka gaumīgi šāds noformējums izskatīsies, ja plauktus nepārkrāmēsi ar pārāk daudz mantām. Nenāktu par sliktu kādu plauktu arī atstāt neaizkrāmētu.

Izvēloties lielākus šāda tipa plauktus, iespēju tajā uzglabāt vairāk lietu nodrošinās nodalījumi.

Ja mantu nav tik daudz, dažus no ģeometrisko formu rāmjiem var aizpildīt ar spoguļiem.

A post shared by Taute (@tauteco) on Feb 12, 2017 at 5:52am PST

Pavisam pievilcīgs piemērs, kur interesantās formas plaukts izvietots pa visu sienu. Varbūt viesistaba vai virtuve pelnījusi ko līdzīgu?

Visai glīti izskatīsies, ja platākos dēļus no iekšpuses nokrāsosi ar kādu krāsu, piemēram, baltu, dzeltenu vai maigi rozā, saskaņojot ar interjeru.

A post shared by AJerai (@itsjustd.i.y) on Jan 8, 2017 at 5:24am PST

Viena no panākumu atslēgām gaumīgam kopskatam ir neregulārs izvietojums un dažādi izmēri šiem plauktiem.

A post shared by Taute (@tauteco) on Dec 19, 2016 at 4:54pm PST

Šāds sienas dekors viennozīmīgi kalpos par ievērojamu aksesuāru telpā, piesaistot uzmanību gan ar formu, gan dizainu un izliktajiem priekšmetiem.

A post shared by craftgawker (@craftgawker) on Jan 28, 2015 at 10:41am PST

Lielāki vai mazāki, krāsaināki vai neuzkrītošāki, visi varianti izskatās vienlīdz labi! Atliek tikai izvēlēties sev tīkamāko dizainu.

Tags

Interjera idejas Interjera minimums Mēbeles
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form