Interjera dizainere ieskicē 2020. gada aktualitātes mājokļu iekārtojumos
Foto: Publicitātes foto

Decembris ir laiks, kad ne tikai tiek paziņota 2020. gada "top" krāsa, bet arī dažādu nozaru pārstāvji, piemēram, modes eksperti vai interjera dizaineri ieskicē nākamā gada aktualitātes. "Tava Māja" salona "Krassky" interjera dizainere Egita Lubiņa atklāj karstākās modes tendences, kas būs mājokļu interjerā.

Kā norāda interjera dizainere, 2020. gada karstākā tendence interjera dizainā būs ilgtspēja – sākot no materiālu kvalitātes līdz tehnoloģiskajiem risinājumiem. Tāpat nākamgad saglabāsies tendence dot priekšroku ilgmūžīgiem produktiem un risinājumiem, kam, protams, jāatspoguļo arī aktualitātes dizainā. Viņa atgādina arī to, ka decembra sākumā pazīstamais krāsu institūts un autoritāte "Pantone" paziņoja 2020. gada aktuālo krāsu – tā ir klasiski zilā, konkrēti – Classic Blue (Pantone 19-4052).

"Veiksmīgs interjera risinājums ir tāds, kurā aktuālās tendences atspoguļotas netieši, rūpīgi atlasītos apdares materiālos vai to kombinācijās, nevis tāds, kurā burtiski izcelts aktuālais tonis," norāda dizainere.

Lubiņa atzīmē, ka ar katru nākamo paaudzi cilvēki kļūst aizvien vairāk vērsti uz tehnoloģiju izmantošanu ikdienā, un tendences rāda, ka tāds kļūst arī mūsdienīgs interjers, piemēram, redzamākais piemērs ir tieši klimata un apgaismojuma kontroles iespēju izmantošana mājokļos. Interjerā tiek izvēlētas dizaina lampas, kas aprīkotas ar tehnoloģijām, piemēram, tām var regulēt gaismas intensitāti, toni, kā arī šīs lampas var ieslēgt vai izslēgt ar rokas vēziena vai viedtālruņa aplikācijas palīdzību.

Kā norāda dizainere, mājokļa interjerā nākamajā gadā savu uzvaras gājienu turpinās arī dabas tematika. Viņa novērojusi, ka cilvēki aizvien vairāk vēlas savos mājokļos sajust dabas tuvumu, gan burtiski – izvēloties dzīvesvietu iespējami zaļākos rajonos kā, piemēram, Klīversala vai Mežaparks. Tāpat cilvēki arī netieši savos mājokļos ienes dabas tuvumu. Viņi mājokļu iekārtošanā dod priekšroku dabīgiem materiāliem – kokam, akmenim, stiklam, metālam u.c.

Savukārt projektos, kas atrodas urbānā vidē, īpaši jūtama tendence biežāk izvēlēties, piemēram, tapetes ar džungļu, dažādu augu vai dzīvnieku motīviem, novērojusi dizainere. Viņa secina, ka zīmējumi ir kļuvuši burtiskāki, ne tik abstrakti, kā kādreiz. Savukārt tapetes ar dominantu, košu dizainu atgriežas interjerā kā akcents, nevis fons.

Tāpat viņa stāsta, ka privātajos un sabiedriskajos projektos būtiski palielinājusies telpaugu klātbūtne – tie kalpo ne vien kā dekors, bet arī nodrošina labu gaisa kvalitāti.

"Visbeidzot jāsaka, ka aktuālāko tendenču integrēšana dizainā vienmēr bijusi nozīmīga. Tomēr tikpat svarīgs aspekts, par ko parūpēties, iekārtojot mājokli, ir arī ilglaicīgas vērtības," papildina dizainere. "Līdzsvarojot ilgmūžīgās vērtības un dizaina aktualitātes, iespējams radīt interjeru, kas nenovecos un neapniks pat vairāku gadu garumā. Tieši tādēļ nākamajā gadā modīgi būs ieguldīt lietās, kas var lepoties ar ilgmūžību – to ikdienā visvairāk novērtēs tieši mājokļa iemītnieki."

Tags

Interjera minimums Krāsas interjerā

Comment Form