Sešas mājokļa dekorēšanas kļūdas un padomi, kā no tām izvairīties
Foto: Shutterstock

Mājokļa iekārtošana nav no vieglākajiem darbiņiem, jo ir ne tikai jāatrod piemērotas mēbeles, kas būtu "maciņam draudzīgs" risinājums, bet arī ar mājiniekiem jāatrod kopīga valoda, lai interjers visiem būtu pa prātam. Šoreiz ar portāla "Houzz" ekspertu palīdzību aplūkojam dekorēšanas kļūdas un padomus, lai tās nepieļautu.

Vispirms izvēlamies krāsu. Tā mājokļa iekārtošanā spēlē ļoti lielu lomu, bet tas nenozīmē, ka tai jābūt pašai pirmajai lietai, kuru izvēlamies mājokļa pilnveidošanā.

Ieteikums: Portāla "Houzz" eksperti" sākumā mudina izvēlēties būtiskākās tekstilijas mājokļa iekārtošanā, piemēram, aizkarus, spilvenus, pledus un citus akcentus, bet pēc tam šīm lietām pieskaņot telpas krāsu.

Mēbeles tiek iegādātas bez mērīšanas. Veikalos mēbelēm ir atvēlēti krietni plašumi, turklāt tās var radīt maldinošu iespaidu par to, cik patiesībā tās ir lielas vai mazas. Nereti iegādājamies mēbeles, bet pēc tam secinām – tās mājoklim ir pārāk lielas vai mazas.

Ieteikums: mēbeles vienmēr nepieciešams nomērīt! Tāpat pirms mēbeļu iegādes nepieciešams arī izmērīt vietu pašā mājoklī. Ņemiet līdzi uz veikalu mērlenti, bet, ja tās nav, tad nekautrējaties padomu pavaicāt pārdevējam vai konsultantam!

Iepirkšanās tikai vienā veikalā. Tā, protams, ir ērtāk, bet mēbeles no viena veikala izskatīsies gaužām neinteresanti. Kā uzsver "Houzz" eksperti – mēbeles no dažādiem veikaliem rada mājoklī interesantāku vizuālo stāstu.

Ieteikums: Labāk preces aplūko dažādos veikalos. Tā ne tikai varēsi iegādāties izdevīgāko preci, bet arī varēsi atrast dažādas neparastas dizaina lietas. Vēl "Houzz" speciālisti iesaka sadarboties ar interjera dizaineriem, kuri noteikti varēs ieteikt labāko risinājumu tieši jūsu mājoklim.

Tiek nopirkts viss mēbeļu komplekts. Noteikti daudzi no jums ir redzējuši pilnos mēbeļu komplektus, piemēram, dīvānu jau ar mīkstajiem krēsliem. Tas, protams, ir ērtāk, jo nav jāmeklē un pēc tam jāpieskaņo dīvānam krēsli, bet šādi telpa būs vienmuļāka un mazāk pievilcīga.

Ieteikums: Izlemiet, kura mēbele būs "galvenā", bet pēc tam piepērciet tai klāt citas lietas, tajā skaitā arī krēslus. Dizaina elementiem var pat atšķirties krāsa, materiāls, "kājas" un citas lietas. Šādi mājoklis kļūs krietni vien personalizētāks.

Drosmīgie lielizmēra risinājumi uz sienām. Neviens taču negrib pavadīt nedēļas nogali, pārkrāsojot kļūdu, kas pieļauta uz sienas, jo krāsojums izrādījies gaužām neiederīgs telpā.

Ieteikums: "Tava Māja" mudina veikt pārdomātas izvēles sienu krāsojumiem, savukārt portāls "Houzz" iesaka riskēt – ja arī izvēlaties dramatisku sienas krāsojumu, tad atceraties, ka to allaž var pārkrāsot, turklāt to var vērst par labu ar pieskaņotiem akcentiem telpā, piemēram, mēbelēm, lai telpa izskatās kaut cik apdzīvojama un gaumīga. Arī attēlā zemāk var lūkot visai drosmīgu sienas krāsojumu, bet tas ļoti labi saskan ar mēbelēm un dekoriem, piemēram, zilo vāzi, spilveniem un pat ziloņa galvas atveidojumu.

Viens elements telpā nomāc otru – ir pārāk daudz "izlecošu" lietu. Akcenti telpā, protams, nav peļama ideja, bet, kas par daudz, tas par skādi. Kā norāda "Houzz" eksperti, viena no kļūdām ir tā, ka cilvēki iegādājas pārāk daudz izlecošus akcentus, kas uzreiz telpā piesaista uzmanību. Jāņem vērā, ka pat šķietami dramatiskā telpā vajag arī vienkāršas lietas, kas novirzīs fokusu no šiem "izlecošajiem" punktiem. Portāls šo salīdzina ar ēdiena gatavošanu, proti, lieliskās receptēs nepieciešams pievienot dažādas kārdinošas garšvielas, bet nedrīkst arī aizmirst par sāli, kas allaž piedod ēdienam garšu.

Ieteikums: Ja jums ir krāšņi aizkari vai tekstilijas, kā arī kāds drosmīgs mākslas darbs telpā – ļaujiet vismaz pārējām lietām telpā būt vienkāršām, piemēram, izvēlaties vienkāršu dīvānu vai arī paklāju.

Tags

Interjera idejas Mēbeles
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form