Klozetpoda meklējumos – būtiskākās nianses, kam pievērst uzmanību pirms iegādes

Klozetpoda meklējumos – būtiskākās nianses, kam pievērst uzmanību pirms iegādes
Foto: Shutterstock

Viena no mājokļa iekārtošanas sastāvdaļām ir klozetpoda izraudzīšanās. Un tas nebūt nav tik viegls process, jo piedāvājums ir plašs, arī cenu amplitūda iespaidīga, tāpēc nav brīnums, ka daudzus pārņem mulsums un neziņa par to, ko tad īsti pirkt.

Lai kliedētu bažas un palīdzētu iegādāties šo santehnikas vienību, ''Tava Māja'' konsultējās ar ''Komforts'' speciālistiem. Pirms klozetpoda iegādes jāsaprot, kādu klozetpoda veidu ir vēlme iegādāties, un kāds varētu derēt mājvietai.

Tualetes podi iedalās sekojošās grupās:

  • Grīdas stāvošie klozetpodi ar skalošanas kasti;
  • Grīdas stāvošie klozetpodi iebūvētai skalošanas kastei;
  • Piekaramie klozetpodi;
  • "Gudrie" klozetpopodi.

Pirmajā grupā ir klozetpodi standarta izpratnē – grīdas stāvošie podi ar ārejo skalošanas kasti un skalošanas pogu. Tas ir visbiežāk izmantojamais klozetpoda variants, kaut gan pēdējos gados līdzsvars iet uz piekaramo podu izvēli.

Otrajā grupā parādās grīdas stāvošie klozetpodi, kurus jāpieslēdz pie sienā iebūvētas skalošanas kastes. Šo klozetpoda variantu galvenokārt izvēlas, lai telpa izskatītos vizuāli pievilcīgāka, piemēram ar skaistu sienas apdari. Šajā variantā arī samazinās klozetpoda keramisko detaļu redzamība. Sakombinējot šī tipa podu ar skaistām flīzēm un sienā iebūvēto skalošanas pogu, var izveidot unikālu telpas dizainu.

Trešajā grupā ierindojas piekaramie klozetpodi – tie stiprinās pie sienā iebūvēta nesoša rāmja ar iebūvēto skalošanas kasti. Piekaramos podus izvēlas, lai redzētu pēc iespējas mazāk ārejo detaļu (visa tehniska daļa ir noslēpta sienā). Otra priekšrocība ir vieglāka vannasistabas uzkopšana, jo nav grūtību satīrīt grīdu aiz klozetpoda, visas klozetpoda daļas ir viegli sasniedzamas. Vēl viena priekšrocība – viegla montāža. Tiklīdz montāžas rāmis ar skalošans kasti ir iebūvēts sienā un pieslēgts, uz tās var likt praktiski jebkuru piekaramo podu, neskatoties uz modeli. Piemērām, ja pēc kāda laika izdomāsi nomainīt klozetpodu, to varēs viegli izdarīt, nemainot rāmi un skalošanas kasti.

Pie ceturtās grupas pieder gan grīdas, gan piekaramie podi ar papildus funkcijām, piemēram, bidē, apsildāmo vāku, automātisko noskalošanu, žāvēšanu, gaisa attīrīšanu u.c. Šie klozetpodi arī kļūst arvien populārāki, jo apvieno sevi gan poda, gan bidē funkciju, un tajā pašā laikā aizņem viena objekta vietu. Speciālisti gan atgādina, ka pirms "gudrā" klozetpoda izvēles ir vajadzība pārbaudīt un/vai saplānot to pieslēgšanas iespēju, jo šiem modeļiem ir vajadzīgs atsevišķais ūdens un elektrības pieslēgums, kas daudzos mājokļos nav pieejams.

Klozetpoda meklējumos – būtiskākās nianses, kam pievērst uzmanību pirms iegādes
Foto: Shutterstock

Mūsdienīgas papildfunkcijas

Kad poda veids un pieslēgumu iespējas ir saprastas vai izvēlētas, ir vērts pieķerties pie podu īpašību izvērtēšanas. Būtisks aspekts klozetpoda iegādē, ir ikdienas kopšana un faktori, kas to atvieglo vai apgrūtina. Šajā sakarā vērts pievērts uzmanību speciālam keramikas pārklājumam, kas neļauj netīram ūdenim pieķerties pie keramikas. Šāds pārklājums izmaksās aptuveni papildu 60-80 eiro, bet tas ir ieguldījums, kas attaisnosies ikdienas uzkopšanā.

Vēl viens variants ir antibakteriālais pārklājums, ko piedāvā vairāki pasaules atzītākie ražotāji. Šis pārklājuma veids neļauj baktērijām attīstīties uz keramiskās virsmas. Pārklājuma izmaksas ir aptuveni tādas pašas kā pirmajā gadījumā.

Bezmaliņu dizains – šobrīd ļoti populāra un daudziem piegādātājiem pieejama klozetpodu īpašība, tā saucama Rimless vai Rimfree vai NoRim klozetpoda maliņa, kas padara klozetpoda kopšanu ātraku un vieglāku, ka arī krietni samazina baktēriju vairošanos. Lielākajai daļai piegādātāju bezmaliņas dizains ir pieejams kā standards, bet klozetpodi ar šādu īpašību ir nedaudz dārgāki, nekā klozetpodi ar standarta slēgto maliņu.

Ūdens taupīšana – šī īpašība attiecas uz klozetpodu vai iebūvētām skalošanas kastēm. Šobrīd gandrīz visi ražotāji komplektē savus klozepodus vai iebūvētas skalošanas kastes ar divfunkciju nolaišanas mehānismiem – ar 3 un 6 litru noskalošanas režīmiem. Pērkot klozetpodu, ir vērts pārbaudīt, vai podam ir ūdens taupīšanas funkcija, jo tirgū tomēr ir pieejami modeļi ar vienu noskalošanas veidu bez šīs vērtīgā režīma.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka