Nav virtuves, nav problēmu? Biežāk sastopamās kļūmes un to novēršana
Foto: Shutterstock

Kurš gan nav saskāries ar situācijām, kad virtuvē vietas un plaukti ir par maz, darba virsma ir nepietiekama un viss vienmēr izskatās nekārtīgi? Kā izrādās, šādas problēmas sastopamas teju katrā virtuvē, tāpēc portāls housebeautiful.com apkopojis tās biežāk sastopamās un pie viena arī piedāvājot risinājumus to novēršanā.

Pārāk maz vietas, ko izmantot kā darba virsmu

Virtuves saimniekam viennozīmīgi ir nepieciešams gana daudz vietas, lai varētu izpausties ar ēst gatavošanu, tāpēc bieži vien nākas saskarties ar to, ka brīvas darba virsmas gluži vienkārši ir pārāk maz. Risinājums ir izveidot pārvietojamu uz ritentiņiem salas tipa virsmu, kuras apakšā ir plaukti dažādu lietu uzglabāšanai, tādā veidā apvienojot gan nepieciešamo, gan lietderīgo. Tā kā sala ir pārvietojama, tad tai var mainīt novietojumu un pielāgot to nepieciešamībām.

Vienmēr nekārtīgs iespaids

Ne vienmēr nekārtīgu iespaidu rada telpas šaurība vai plauktu trūkums. Dažkārt gluži vienkārši netiek izmantotas tās atbilstošākās metodes trauku un citu produktu uzglabāšanai. Piemēram, trauku žāvētājs līdzās izlietnei vienmēr radīs nelielu bardaku, jo trauki tajā vienmēr stāvēs, tāpēc vislabāk to ieviest aiz durtiņām kādā plauktā vai arī iekārt statīvu pie sienas, nevis atstāt to uz darba virsmas, kur tas lieki aizņem vietu. Tāpat izvairies no pārāk daudz vaļējiem plauktiem un produktu uzglabāšanas uz darba virsmas. Visas garšvielas, eļļas pudeles un citas sastāvdaļas vislabāk uzglabāt neredzamākā vietā, jo viss, kas ir acīm redzams, rada nekārtības klātbūtni.

Tumša virtuve

Mazas un šauras virtuves saskaras arī ar tādu problēmu, kā gaismas trūkumu. Tādos gadījumos apgaismojums jāierīko nevis vienmērīgi pa visu virtuvi, bet gan pastiprināti tieši darba zonā, kur tiek regulāri gatavots. Tātad virs plīts un aktīvākās darbošanās zonas ir jābūt visgaišākajam apgaismojumam ar speciālām iebūvētām spuldzēm. 

Novecojusi virtuves iekārta

Lai vai kā gribētos attaisnoties un teikt, ka vainojama ir vecā virtuves iekārta, pat vecām lietām bez lieliem līdzekļiem var piešķirt otro elpu un atsvaidzināt lietas tā, ka tās izskatās gluži kā jaunas. Nomaini vecos rokturīšus, nokrāso vecos koka skapīšus kādā dzīvespriecīgākā krāsā, papildini interjeru ar krāsainiem akcentiem, roku dvieļiem, traukiem vai kādu dekoratīvu elementu pie sienas. Ir tikai jāizmanto sava radošā fantāzija, tad arī apnikušo un veco interjeru var padarīt kaut cik pievilcīgāku.

Vecmodīgas krāsas

Ja nav vēlēšanās izjaukt visu virtuves interjeru, lai atsvaidzinātu sienu krāsojumu, var izmantot kādu brīvo sienas daļu, piemēram, starp darba virsmu un augšējiem skapīšiem mozaīku flīžu ieviešanai, fototapetes uzlīmēšanai vai kādas līmplēves ieviešanai. Dažkārt pietiek ar vienu šādu niansi, lai defekts tiktu pārvērsts par efektu. Vēl kāds vienkāršāks veids, kā atsvaidzināt interjeru virtuvē, ir nomainīt aizkarus vai žalūzijas, galdautu, virtuves galdu un krēslus vai kādu citu elementu, tādā veidā radot nelielas, tomēr pietiekamas pārmaiņas.

Nekārtīgas atvilktnes

Arī šī problēma nebūt nav tā retāk sastopamā, it īpaši tad, ja telpa nav tā lielākā. Tomēr pat vismazākajā šaurībā var atrast katram priekšmetam piemērotāko vietu, lai kopumā katra lieta atrastos savā vietā un neveidotos nekārtība atvilktnēs. Piemēram, visi ēst gatavošanas piederumi var tikt izkarināti uz speciālas stangas vai āķīšiem virs plīts vai arī pie sienas, tāpat kā kastroļi un pannas. Lai gan tādā veidā var rasties pārlieku piebāzts kopskats, jāizvairās no citu priekšmetu atrašanās redzamās lietās, lai galvenajā lomā ir šie izkarinātie rīki. Savukārt visas ierīces ēdiena gatavošanai, piemēram, mikseri, rokas blenderi, saldējuma mašīnu un citus priekšmetus labāk noglabāt kādā slēgta tipa plauktā.

Tags

Virtuve

Comment Form