Dzīvo koši! Drosmīgi piemēri virtuvēm visās varavīksnes krāsās
Foto: Shutterstock

Ja pārējā interjerā atļaujamies drosmīgākas krāsas dažādos aksesuāros, tad virtuvi ierasts redzēt neitrālākos toņos un ko spilgtāku atļaujamies vien dažādu nieku izvēlē, piemēram, kādu trauku, dvieli vai aizkarus. Bet varbūt šie ''Houzz'' atrastie, košie piemēri pārliecinās par to, ka arī drosmīgi spilgtu toņu virtuves iekārtas var izskatīties gaumīgi un stilīgi?

Viena no varavīksnes spilgtākajām krāsām ir sarkanā. Tā asociējas ar klasiku, un tā tas arī ir virtuves iekārtošanas jomā – sarkanu virtuvi izvēlas drosmīgi cilvēki, kas reizē ciena klasiku. Interjera dizainere Baiba Rulle ''Tava Māja'' stāstīja, ka sarkanā krāsa, līdzīgi kā oranžā, rosina apetīti, jo dabā visai daudz sastopamas ēdamas lietas šajā krāsā, kas, iespējams, rada zemapziņā vēlmi ar kaut ko panašķēties. To der ņemt vērā, ja lem par labu sarkanas krāsas virtuves iekārtai.

Taču sarkanajam piemīt tik daudz toņu, ka sev piemērotu var atrast katrs, un ne visi toņi šķitīs tik uzmācīgi un kliedzoši. Sarkanais ļoti labi sader ar melno un balto, kas arī ir sava veida klasika.

Oranžas krāsas virtuve varbūt nav tā biežāk sastopamā, tomēr velti. Ja gribas kaut ko starp kliedzoši sarkano un neitrāli bēšo, oranžais ir zelta vidusceļš.


Kas interesanti – ir pat secināts, ka krāsa, kas visvairāk cilvēkiem asociējas ar ēdienu, ir tieši oranžā, tāpēc, ja meklē piemērotāko noskaņu, kas mudinātu vairāk gatavot mājās, izvēlies šo!

Dzeltenas krāsas virtuvē nekad nejutīsies drūmi – krāsa gluži vai piespiedu kārtā liks atmaigt pat drūmākajā dienā un radīs saulainuma klātbūtni.

Laba daudz nevajag – dzeltenai nav jābūt pilnīgi visai virtuves iekārtai, pietiks, ja tikai daži skapīši būs spilgti, pārējo saglabājot baltu vai neitrālu. Jebkurā gadījumā, arī dzeltenos toņus dizainere pieskaita pie tiem, kas pozitīvi ietekmē cilvēka noskaņojumu, un tāpēc vien vērts apsvērt domu par tieši šīs krāsas izvēli virtuvē.

Zaļā krāsa no visām varavīksnē sastāvošajām noteikti ir plašāk pārstāvētā virtuvju jomā. Varbūt pie tā vainojams fakts, ka ierasts visur dabā redzēt tik daudz zaļā, ka neapzināti arī mājās vēlamies miera rosinošo krāsu?

Arī zaļie toņi ir tik dažādi, ka sev tīkamu var atrast arī tie, kurus sākotnēji doma par zaļu krāsu virtuvei varētu pat biedēt. Sākot no sūnu zaļas, beidzot ar vieglu, gaisīgu, pasteļtoņa zaļo – nokrāsu tik daudz un dažādu, visas kā viens ideāli piemērotas virtuvei.

Zilas krāsas virtuves iekārtas nav daudz redzētas, bet ne vienmēr šajā tonī jāizvēlas tieši mēbeles. Ļoti labi izskatīsies arī šajā tonī siena, bet mēbeles – neitrālas, kopskatā radot ļoti gaumīgu noformējumu.

Tomēr arī tumši zilas krāsas iekārta var pārliecināt par pretējo un lemt par labu šādai izvēlei.

Nedaudz biežāk var manīt gaiši zilas virtuves iekārtas, kas jebkurā telpā viesīs plašuma sajūtu, asociācijas ar gaisīgumu dēļ.

Ja neesi gatavs spert tik drosmīgu soli, izvēloties ļoti spilgtas krāsas virtuvi, bet doma par smilšu krāsas mēbelēm arī attur, gaiši zilā krāsa var būt ļoti piemērota.

Violetas krāsas virtuve ir retums, tāpēc varbūt tieši šis fakts liks padomāt tieši par šādu virtuves iekārtu? Oriģinalitāte garantēta!

Galu galā – violets var būt arī kas maigs un gaišs, līdzīgs pavasarī ziedošajiem ceriņiem.

Tags

Krāsas interjerā Virtuves mēbeles
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form