Mainīgā mode: kāda dizaina ēdamgaldi aktuāli šogad

Mainīgā mode: kāda dizaina ēdamgaldi aktuāli šogad
Foto: Shutterstock

Saimes galds ir tā vieta, kur visbiežāk sanāk kopā ģimene, draugi un pavada laiku kopā čalās, baudot gardu maltīti. Lai to varētu darīt, saprotams, vajadzīgs ēdamgalds. Ja esi galda meklējumos, bet plašais piedāvājums mulsina, iepazīsties ar šobrīd aktuālo un izvērtē, kas būtu piemērotākais tavam mājoklim.

Simtgadīga koka galdi, ovālas formas un izvairīšanās no visa masīvā – tā dažos vārdos varētu raksturot 2018. gada tendences ēdamgaldu modē. Kādreiz populārie stikla galdi ar metāla kājām vairs nav pieprasītāko modeļu vidū, tāpat ir pagājusi arī masīvo formu ēra, tomēr ir klasiskas tendences, kas saglabājas arī šogad – par tām stāsta dizaina mēbeļu salona ''Nice Home" pārstāve Sandra Garāne.

Balti galdi nezaudē aktualitāti

Arī šogad savu aktualitāti nav zaudējuši neliela diametra apaļi vai ovāli izvelkamie galdi, kas ikdienā aizņem maz vietas, bet nepieciešamības gadījumā, piemēram, kad gaidāmi viesi, tos var izvilkt, apsēdinot pie tā vairākas personas. Kas attiecas uz toņiem, tad aizvadītajā gadā klienti lielākoties ir izvēlējušies baltus galdus, un, visticamāk, šī tendence saglabāsies arī šogad.

Mainīgā mode: kāda dizaina ēdamgaldi aktuāli šogad
Foto: Shutterstock

Masīvām formām – nē

Populārāko modeļu vidū ir galdi gan uz četrām kājām, gan uz vienas kājas. Šeit gan jāpiezīmē, ka, arī izvēloties galdu ar vienu kāju, iezīmējas tendence izvairīties no masīvām formām – gan virsmās, gan kājās. Aktuāli ir arhitektoniski galdi ar vienu izteiksmīgu metāla vai stikla kāju. Iezīmējas elegance un lakonisms, aizvien vairāk attālinoties no liekiem greznojumiem ar sīkām detaļām jeb, kā tautā saka, – cakām.

Mainīgā mode: kāda dizaina ēdamgaldi aktuāli šogad
Foto: Shutterstock

Praktiskuma un estētikas savienojums

Galda virsmu izvēlē noteicošais ir praktiskā puse un racionālisms – aizvien vairāk cilvēku raugās uz to, lai galda virsma ir viegli kopjama un tīrāma, protams, neaizmirstot arī par estētisko pusi un izturību. Populārākās un iecienītākās virsmas šobrīd tiek veidotas no keramikas, kas atgādina dabīgo marmoru vai granītu. Tieši keramika kā materiāls arī spēj nodrošināt visas iepriekš minētās prasības – tā ir viegli kopjama, izturīga un lieliski iederas dažādos interjeros, stāsta zinātāja. Vairāk par mākslīgā akmens virsmām – priekšrocībām, trūkumiem un ikdienas kopšanu – lasi šeit.

Mainīgā mode: kāda dizaina ēdamgaldi aktuāli šogad
Foto: Shutterstock

Caurspīdīgas stikla virsmas paliek vēsturē

Ja ir liela vēlme izcelt galda kāju vai kājas, protams, var izvēlēties virsmu no caurspīdīga stikla. Šeit konsultante gan uzreiz piebilst, sakot, ka stikla virsmu un metāla kāju savienojumi vairs nav populāri. Šādu galdu slavas laiks bija pirms pieciem gadiem un šobrīd arī lielāks piedāvājums būs tieši krāsotām metāla kājām kombinācijā ar dabīgu koka virsmu.

Tas kārtējo reizi apliecina, ka sabiedrība ciena dabu un dabīgos materiālus – cilvēkiem joprojām patīk koka galdi. Tā ir nemainīga klasika. Taču iecienītākie modeļi vairs nav tik masīvi kā iepriekš – gan kājas, gan virsma kļuvušas daudz smalkākas. Dabiskums saglabājas arī krāsu izvēlē, dodot priekšroku ozola krāsai vai amerikāņu riekstkoka krāsai. Koka galdu modē iezogas arī taisnstūra formas.

Lai arī kādas formas, krāsas un materiāla galdu izvēlaties, būtiskākais ir atcerēties, ka vislabākais ir tāds galds, pie kura regulāri pulcējas ģimene un viesi. Tāpēc iepriekš izsver, cik vietas pie galda vajadzētu, vai vietas pietiks arī krēsliem un kā iecerētais dizains iekļausies pārējā interjerā.

Virtuvē visomulīgāk – idejas pavisam nelieliem ēdamgaldiem

Mainīgā mode: kāda dizaina ēdamgaldi aktuāli šogad
Foto: Shutterstock


Noteikti būsi pamanījis, ka arī tavās mājās visomulīgākās sarunas norit tieši virtuvē, tāpēc nevajadzētu liegt sev iespēju tur pakavēties. Pat tad, ja telpa nav no lielākajām, var atrast arī nelielus galdus, kur kopīgi ieturēt maltīti vai šaurā draugu lokā patērzēt, un dažādus dizaina paraugus var palūkot ''Houzz'' iemūžinātajos interjeros.

Lasīt vairāk

Omulība virtuvē: lieli, mazi, apaļi un kantaini ēdamgaldi

Mainīgā mode: kāda dizaina ēdamgaldi aktuāli šogad
Foto: Shutterstock


Virtuve vienmēr ir tā vieta, kur vislabprātāk pulcējas viesi un arī mājinieki. Pie galda vienmēr rosās vislabākās sarunas, tāpēc šīs zonas iekārtošanai jāvelta īpaša uzmanība. Te būs dažas idejas, kādu ēdamgaldu izvēlēties un kā iekārtot šo stūrīti.

Lasīt vairāk

Vieta, kur rit skaistākie kopā būšanas mirkļi. Stila idejas ēdamgaldiem

Mainīgā mode: kāda dizaina ēdamgaldi aktuāli šogad
Foto: Shutterstock


Pat tad, ja nav atsevišķa ēdamistaba, pat mazākajā virtuvē vairums cenšas ieviest ēdamgaldu, un neviena bāra lete un kafijas galdiņš to neaizstās. Pie ēdamgalda norisinās jaukākās sarunas, pie tā ēdiens vienmēr garšo īpaši labi, un gribas pie tā pakavēties ilgāk, jo šīm mēbelēm piemīt īpaši mājīga noskaņa.

Lasīt vairāk

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka