No lauku šika līdz modernismam – 11 iedvesmojoši virtuves interjeri
Foto: Shutterstock

Stilu nereti raksturot ar vārdiem ir grūtāk nekā tad, ja to redz fotogrāfijās. "Tava Māja" piedāvā aplūkot portāla "Houzz" apkopotos 12 virtuves interjerus, kas varbūt kalpos kā iedvesma, lai glīto iekārtojumu un dizainu varētu ieviest arī pašu mājās.

Omulīgās lauku māju virtuvēs viss ir pakārtots funkcionalitātei un praktiskumam. Tajās būs ne tikai atvērtā tipa plaukti, lielas izlietnes, bet arī klasiski grīdas segumi un liels galds, kur sasēsties saimei.

"Rustic" stila virtuvēm ir raksturīga novecināta, laucinieciska un nedaudz antīka noskaņa. Tajā īpašu vietu atradīs dažādas koka faktūras, novecināti koka dēlīši vai stilīgi koka galdi. Īpaši labi izskatīsies mēbeles, kas vietām būs pabalējušas, kā arī vietām to krāsa nolobījusies vai ieplaisājusi. Šeit lieliski strādās princips – jo vecākas mēbeles vai koks izskatās, jo labāks efekts iegūts.

Vairāk par "Rustic" stilu interjerā vari izlasīt arī šeit.

Modernās virtuves jēdziens ir visnotaļ sarežģīti definējams, taču, ja domā par mūsdienīgu virtuves dizainu, tad prātā nāk askētiskas un vienkāršas mēbeles bez liekas greznības. Interjerā īpaša vieta atvēlēta līnijām, praktiskumam un objektu izcelšanai, nepārslogojot tos ar dizaina elementiem.


Tradicionālo virtuvju šarms slēpjas tieši tajā, ka lielu pienesumu veido paši mājokļa saimnieki un viņu iegādātās vai uzdāvinātās lietas. Šajās virtuvēs lielu lomu spēlē tieši detaļas. Kā atzīmē portāls "Houzz," tad nereti šajās virtuvēs ir dažādu mēbeļu un tekstūru apvienojums.


Mūsdienīgās virtuves dizains ir gluži kā modernās virtuves, bet tikai tajā ir lielāks akcents uz dažādām struktūrām, formām un elementiem, norāda portāls "Houzz". Virtuves dizainā tiek izmantoti mūsdienīgi risinājumi un jaunākās tendences.

Virtuve - amatnieku darinājums jeb viss ieturēts koka elementos. Kā klāsta portāls "Houzz", šāds stils parādījās 20. gadsimta sākumā un ir saglabājies līdz pat mūsdienām. Virtuves interjerā īpašs akcents ir tieši koka mēbelēm un amatnieku darinājumiem.

Savukārt nelielo privātmāju, vasarnīcu un kotedžu omulīgajās virtuvēs savienojas maigie toņi, koka grīda, vienkārši akcenti, gaumīgi aizkari, kā arī komforts.


Virtuve kā maza kafejnīca ar Parīzes elpu. Kāpēc gan savā mājoklī neienest īstu Parīzes kafejnīcas šarmu ar dažādiem dizaina elementiem, neuzbāzīgu apgaismojumu, kas radīs īpašu atmosfēru mājoklī? Virtuves logiem var piešķirt markīzes, bet pie galda novietot dizaina krēslus, kas ir līdzīgi tādiem, kādi parasti ir kafejnīcās. Īpašu šarmu virtuvei piešķirs arī dažādas gleznas, gaumīgi plakāti vai krītiņu dēlis, kur pierakstīt plānus par ēdienreizēm. Tāpat skaisti izskatīsies trauki, kuros ielikti augļi vai cepumiņi.


Klasiskā stilā ieturētās virtuvēs krāsu toņos rotaļājas melnā, baltā un krēmkrāsa, vēsta portāls "Houzz". Dominē vienkāršas detaļas bez liekas greznības, bet viena no klasiskas virtuves top lietām ir tieši marmora toņu galda virsma.

Vidusjūras valstu stilu virtuvē palīdzēs ienest piesātināti un bagātīgi toņi, spēcīgas līnijas dekoros un mēbelēs, kā arī greznas flīzes ar teju gleznu motīviem.

Eklektiskas virtuves izveidei var ļaut vaļu dažādu formu, stilu un materiālu apvienošanai. Šajā virtuvē varēs manīt mājas saimnieku personīgo pienesumu un dažādu lietu samiksējumu, kas kopumā radīs neatkārtojamu un unikālu virtuvi.

Tags

Virtuve

Comment Form