Virtuves dizains paša spēkiem: ar ko sākt?
Foto: Shutterstock

Ja ir apnicis virtuves interjers, tad skaidrs - laiks kaut ko pamainīt! Sākums allaž pārvērtībām ir grūts, tāpēc "Tava Māja" to nedaudz ir atvieglojusi, publicējot pieturpunktus, lai izveidotu savu virtuves dizainu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iespējams, ideālais virtuves dizains jau kādu laiku jūsu prātos ir izsapņots. Kā atgādina "Furnish Home", pirms 20 vai 25 gadiem virtuves bija ļoti līdzīgas viena otrai, bet mūsdienās ir krietni vieglāk realizēt savas idejas, lai virtuvi izveidotu par funkcionālu telpu, kas apmierinātu visas ģimenes locekļu prasības un vajadzības.

 • Kas ir virtuves interjera elementi, kas nekad neizies no modes, lūko šajā rakstā.

Kur smelties idejas?

Idejas var lūkot ne tikai dažādās televīzijas pārraidēs, aizlienēt tās no draugu un paziņu virtuvēm, bet arī skatīties tās internetā vai žurnālos, kuri specializējas mājokļa iekārtojumā. Virtuves interjerus var apskatīt arī "Instagram", kur tos varēs sameklēt ar tēmturi #kitchenideas vai #virtuvesidejas. Tās var smelties arī sadaļā "Tava Māja", kur allaž ir aktuālākie un noderīgākie padomi ne tikai par virtuves iekārtošanu, bet arī citām mājokļa telpām.

 • Šeit var smelties idejas vienkāršiem virtuves iekārtojuma knifiem, kas radīs šiku noskaņu.

Ko ņemt vērā dizaina izveidē?

Protams, universāla risinājuma dizaina izveidē nav, kas derētu katram, jo virtuvei tomēr ir jābūt piemērotai katras ģimenes vajadzībām un prasībām, uzsver "Furnish Home".

 • Šajā rakstā var uzzināt, kādi pamatelementi jāņem vērā, lai iekārtotu funkcionālu un ērtu virtuvi.

Kamēr viena saimniece virtuvē pavada lielāko dienas daļu, kur blakus viņai pie galda arī mācās un rotaļājās bērni, tikmēr citi virtuvē uzturas tikai tad, kad kopīgi ēd vakariņas vai brokastis. Savukārt ir arī tādi, kas virtuvi izmanto kā vietu, kur uzsildīt tikai pusfabrikātus vai uzsmērēt sviestmaizi.

Tāpēc, plānojot virtuves dizainu, jāņem vērā šādi pieturpunkti:

 • virtuves lielums un proporcijas;
 • ģimenes locekļi, tradīcijas, iecienītas aktivitātes un paradumi;
 • tehnikas un virtuves piederumu izvietojums, jo katram kastrolītim un pat atkritumu tvertnei ir jāatvēl sava vieta;
 • ģimenes finansiālās iespējas.

Ietekme uz virtuves dizainu un tās izmēru

Ja virtuves telpa ir vien četrus līdz piecus kvadrātmetrus liela, tad "Furnish Home" speciālisti iesaka to apvienot ar citām telpām, piemēram, viesistabu, kā arī izmantot maksimāli mazo telpu. Piemēram, izvēlēties skapīšus līdz pat griestiem vai saliekamo galdu, kas neaizņems telpā lielu vietu. Atceries, ka mazām telpām jābūt kompaktām un funkcionālām, kā arī īpaša vērība jāpievērš telpas krāsu izvēlei un apgaismojumam, jo tas vizuāli var paplašināt telpu. Ja telpa ir 12 līdz 15 kvadrātmetrus liela, tad tajā var atvēlēt vietu sadzīves tehnikai, kā arī atvēlēt vietu ēdamzonai, kur ir gaumīgs galds ar krēsliem.

Astoņi padomi, lai nepieļautu kļūdas dizaina izveidē

 • Virtuves dizainam jābūt harmoniskam ar pārējo mājokļa iekārtojumu un telpām. Virtuve, kas iekārtota mūsdienīgāko tehnoloģiju stilā, it nemaz neiederas mājoklī, kur ir ieturēts kantri vai lauku stils.
 • Izvēloties neparastas formas vai košas mēbeles, ņemiet vērā, ka virtuves stilu veidojat vismaz uz 10, 15 gadiem.
 • Virtuves mēbeļu izvēle ir tikai puse no cīņas virtuves interjera izveidē. Jāizvēlas tādas mēbeles, lai būtu vieta ne tikai visiem virtuves piederumiem, bet arī sadzīves tehnikai, lieliem traukiem un citām noderīgām lietām, ko uzglabā skapīšos vai plauktiņos.
 • Viss nav jādara pašiem! Atcerieties, ka vienmēr var meklēt speciālistu padomus un palīdzību virtuves iekārtojumā.
 • Pievērsiet uzmanību arī virtuves apgaismojumam, lai tas būtu ne tikai droši uzstādīts, bet arī tam, lai tas būtu ērts un daudzveidīgs. Kādas ir izplatītākās kļūdas apgaismojuma izvēlē mājoklī, lasiet šeit.
 • Atcerieties – telpu remontdarbos vienmēr rodas neparedzēti izdevumi, tāpēc interjera dizaina izveidē atvēli naudas summu neparedzētiem gadījumiem.
 • Uzmanīgi izsveriet, kuras no vecajām mēbelēm paturēt, jo šādi varēsiet krietni ietaupīt. Plānojiet un analizējiet to, vai jums patiešām nepieciešamas jaunas mēbeles vai jauni interjera priekšmeti.
 • Jau sākumā izdomājiet, kādā stilā iekārtosiet virtuvi, jo tas jau būs vajadzīgs tad, kad izvēlēsieties apdares materiālus.

Virtuves stila izvēle

Ir ļoti laba ziņa – nav pareizu vai nepareizu virtuves stilu, jo jūs varat kombinēt stilus, piemēram, tradicionālo ar mūsdienīgo, ja tas atbilst jūsu gaumei, norāda "Furnish Home".

 • Šajā rakstā varēs atrast 11 iedvesmojošus virtuves interjerus, kuros ir apskatīts ne tikai "rustic" stils, bet arī mūsdienīgais un vēl daudzi citi.

Tags

Virtuve Virtuves gudrības Virtuves mēbeles Virtuves pamati
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form