Foto: Shutterstock
Vasaras atvēsinošie dzērieni jau kādu laiku ir nomainīti pret sildošām tējām, kakao vai ko citu, kas palīdz sasildīties drēgnajā rudenī. "Tava Māja" šoreiz ir aplūkojusi svarīgāko par tējkannas apkopi, jo bez tās palīdzības karstos dzērienus pagatavot nevarētu.

Sākumā visas iegādātās ūdens vārīšanas ierīces spīd un laistās, bet ar laiku arī tās lietošanas ietekmē kļūst netīras. Viena no ķibelēm tējkannu lietošanā ir arī kaļķakmens veidošanās, kā rezultātā tējkannas iekšpuse kļūst nepievilcīga. Kaļķakmens gabaliņi mēdz atdalīties no tējkannas, kas problēmu vēl trakāk saasina, jo mazie krikumi ar ūdeni iekļūst arī tējas krūzē.

"Tava Māja" no sava stāstu krājuma ir izcēlusi ne tikai rakstus par to, kā novērst kaļķakmens nogulsnes tējkannai, bet arī sarūpējusi padomus tās kopšanā. Tāpat esam aplūkojuši arī likstas ar ūdens cietību un piedāvājam šīs problēmas risinājumus.


Kā novērst kaļķakmens nosēdumus tējkannai?

Foto: Shutterstock

Ja arī tavai elektriskajai tējkannai manāmi kaļķakmens nosēdumi, kas padara ūdeni viegli bālu, ir pēdējais brīdis to novērst. Kā to izdarīt, ja mājās nav speciālā atkaļķošanas līdzekļa?

Lasīt vairāk

Tējkannas tīrīšana ar tautas metodēm

Foto: stock.xchng

Ļoti izplatīta problēma saimniecībā ir kaļķakmens nogulsnes tējkannā. Ir dažādi paņēmieni kā tās notīrīt. Delfi Māja un dārzs apkopoja tautas metodes, kā tikt galā ar kaļķakmens nogulsnēm tējkannā.
Viens no veidiem, kā atbrīvoties no kaļķakmens nogulsnēm tējkannā, ir traukā ieliet etiķa maisījumu (4 līdz 5 karotes etiķa uz vienu litru ūdens) un vārīt šo maisījumu 10 - 30 minūtes, atkarībā no tā, cik bieza ir kaļķakmens nogulšņu kārta.

Lasīt vairāk

Kā atgūt spožumu piedegušai ūdens vārāmajai kannai

Foto: Shutterstock

Kaut visi iegādātie trauki, ko liekam uz plīts, izskatītos tik spoži un tīri, kā tikko iegādāti. Taču realitātē itin viss ātrāk vai vēlāk lietošanas ietekmē kļūst netīrs, taču, ja ik pa laikam izmantosi šo tīrīšanas metodi, tējkanna un citi palīgrīki izskatīsies kā jauni visu laiku.

Ar šādu problēmu, ja to tā vispār var saukt, saskaras katra pavarda saimniece, un plaši pazīstamās mājsaimniecības izdevumu autores Martas Stjuartes metode, kā tējkannu (var izmantot arī kastroļu, pannu tīrīšanai), ir sekojoša.

Lasīt vairāk

Likstas ar ūdens cietību – risinājumi mīkstināšanas iekārtām

Foto: Shutterstock

Pilsētas dzīvokļu iedzīvotājiem tas noteikti nav tik aktuāls jautājums, tomēr privātmāju un lauku īpašumu saimniekiem visai bieži jāsaskaras ar situācijām, kad ūdens ir cietāks, nekā tas vēlams mājsaimniecības ierīcēm, piemēram, boilerim. Šādos gadījumos jāmeklē speciāli filtri un attīrīšanas iekārtas, tāpēc ''Tava Māja'' jautāja ''Akvafors'' speciālistiem, kādi ir risinājumi un jaunākās alternatīvas.
Ja tiek iegādāts nekustamais īpašums, būvēta māja, veidots urbums, jebkurā no šiem gadījumiem pirms ūdens lietošanas un ūdens attīrīšanas iekārtu uzstādīšanas obligāti nepieciešams uztaisīt ūdens analīzi laboratorijā, skaidro uzņēmuma konsultante un tirdzniecības nodaļas vadītāja Kristina Miļanteja. Bez tā pastāv iespēja pārbaudīt ūdens cietību ar lakmusa papīru, bet tie nedod tik precīzus rezultātus kā laboratorijā.

Lasīt vairāk

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!