"Mājokļa interjers ir dzīvs organisms," stāsta lietuviešu dizaineri, dvīņu brāļi Romāns un Dmitrijs Timofejevi. Iekārtojot mājokli, dvīņu pieeja ir visai savdabīga - sākumā nekas nevar tikt mainīts, pat vāzes novietojums. Galu galā māja laika gaitā pati mainās līdzi tās iemītniekiem, atspoguļojot piedzīvotās emocijas un uzkrātās atmiņas.

Mājā, kurā šodien viesojamies, ir kāda būtiska detaļa - iekārtojuma pamatā ir vardes. "Mums paveicies, ka mūsu klienti ir ļoti atšķirīgi. Dažiem patīk krāsains, ekstravagants interjers, citiem - klasiskas vērtības," pieredzē dalās brāļi.


Stikla kāpnes - papildu gaismas avots

Šis nams savulaik bija tumša garāža un plašie logi - iebraucamie vārti. Viens no grūtākajiem uzdevumiem bija - ienest ēkā vairāk gaismas. Ilgu pārdomu un diskusiju rezultātā tapa risinājums - stiklotas kāpnes, kas netraucē dabiskajai gaismas plūsmai no logiem.

Stikla kāpnes nav populārākais un izplatītākais interjera elements, tomēr dizaineri domā, ka drīz aina var būt citāda. Cilvēka dabā ir aizņemties idejas un pielāgot tās. "Galu galā mēs visi kaut ko pārņemam, kopējam un pārveidojam," savu redzējumu par interjera ideju izplatīšanos skaidro dizaineri.


Dabiskums

Dzīvojamā istaba ēkas pirmajā stāvā ir burtiski pārpludināta ar dabisko. Viena no galvenajām detaļām - īstas zvērādas. "Imitācijas ir mākslīgas. Tās ir piemērotākas sabiedriskajām telpām, kur biežās tīrīšanas dēļ labāk izvēlēties sintētiska materiāla paklāju," iesaka Romāns un Dmitrijs Timofejevi.

Cilvēkus parasti iedala divās kategorijās - jaukos un ērtos. Ko tas nozīmē? "Skaistumu nevar definēt, tas ir pārāk subjektīvs un personisks," skaidro dvīņu brāļi.


Pirmais stāvs - viesu zona

Mūsdienīgam namam - košas krāsas, kas plašās telpas vēl vairāk paplašina. Atsevišķa tualete viesiem - baltos un pelēkbrūnos toņos. Protams, jāpalūkojas riņķī - vai kaut kur neslēpjas vardītes? Tas ir it visur - uz dvieļiem, ziepēm, magnētiņiem...

Funkcionāls risinājums virtuvei - neuzkrītoši nomaskēti plaukti produkti glabāšanai.

Pirmā stāva centrālais objekts - kamīns. Un var tikai minēt, kas sēž uz dīvāna...

Protams, pārveidojot un iekārtojot oriģināla dizaina mājokli, jāsaprot, ka tas nav ekonomisks variants. Īpaši, ja lielākā daļa mēbeļu ir individuāli pasūtītas no Itālijas.

"Ir svarīgi jau pašā sākumā apspriest budžetu. Pretējā gadījumā var sanāk tā, ka projekts ir jāpārtrauc, jo pasūtītājam beigušies līdzekļi. Cits svarīgs faktors ir tas, ka interjera dizaineriem jābūt neatkarīgiem, nesaistītiem ar būvniecības uzņēmumiem vai mēbeļu ražotājiem, lai klientam nebūtu iespaids, ka dizaineris strādā, pārstāvot kāda karteļa intereses," tā dizaineri Timofejevi.


Otrais stāvs - privātā zona

Kāpjot uz otro stāvu, caur stikla pakāpieniem zem kājām atklājas kolekcija, ko mājas saimnieki savākuši ārzemju ceļojumos - gliemežvāki, oļi, varžu figūriņas, kaktusi, telpaugi. Estētiskais vizuālais baudījums ļauj aizmirst par bailēm un nedrošību, sperot pirmos soļus pa caurspīdīgajām kāpnēm.

Nama otrajā stāvā izvietota saimnieku privātā zona - guļamistaba, vannas istaba un, protams, arī televizors. Tualetes telpas griestos ir lūka uz bēniņiem, kur glabājas nevajadzīgās vai neizmantotās lietas.

Vannošanās ir īpaša. Trīs pērtiķēnu "Neko neredzu, nedzirdu, nesaku" kompānijā iespējams vērot ārā notiekošo - caur plašu logu. Vanna no pārējās telpas ir atdalīta ar bīdāmu, caurspīdīgu stikla sienu.

"Lai izveidotu mājas interjeru, ar saimniekiem ir jāsadraudzējas. Galu galā, tas ir vienīgais veids, kā radīt stilu, kas atspoguļotu mājas iemītniekus. Sākotnēji mēs radījām projekta 3D vizualizāciju, kas vairākkārt tika mainīta, līdz nonācām līdz gala variantam."


Reputācijas jautājums

Brāļi Timofejevi interjera dizainu veido ne tikai Lietuvā, bet arī Polijā, Krievijā, Ukrainā, Gruzijā, Vācijā. Lai arī viņu mājas ir Viļņā, dvīņi neizslēdz iespēju, ka kādreiz varētu pārcelties uz dzīvi citur.

Timofejevi gan vairāk atpazīstami ir nevis interjera dizaina dēļ, bet kā muzikālās apvienības "Timohi" pārstāvji. Vai šis fakts netraucē darbā?

"Tie, kas būvē mājas, algojot interjera dizainerus, televizoru neskatās, tādēļ par šo mūsu darbības sfēru neko nezina. Un, ja kādā veikalā vai salonā mūs atpazīst un tādēļ iedod atlaidi - klients no tā tikai ir ieguvējs," smaida brāļi Timofejevi.

Galu galā brāļi vienojas kopējā nopūtā, ka viņiem žēl, ka cilvēkiem, kas maksā par viņu veidoto interjera dizainu, patiesībā nemaz nav laika dzīvot viņu radītajās mājās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!