Interjers ar mākslas spirgtumu. Divstāvu dzīvoklis Pierīgā
Foto: Anda Krauze

Rīgā mākslas darbu galerijā "Antonija" atklāta talantīgās Alises Mediņas gleznu izstāde "Pilsētas monologi", kurā dabiskums, krāsu harmonija un atpazīstamie motīvi raisa vien pozitīvas emocijas. Arī šīs galerijas vadītāja Norberta Sarmuļa Pierīgas dzīvoklī gūstam veselīgo mākslas spirgtumu.

Ieejot dzīvoklī, skatienu uzreiz piesaista ne vien koka sijas, kas lieliski akcentē telpas līnijas, bet arī daudzie jumta logi, pa kuriem bagātīgi ieplūst gaisma.

Dzīvoklis iekārtots divos stāvos, lejā – priekštelpa, viesistaba, virtuve, darba kabinets, guļamistaba un dušas telpa. Augšējā stāvā atrodas plašs gaitenis – tāds kā balkoniņš, bērnu istaba, vannas istaba, pieliekamais un istabiņa, ko vēl tikai iekārto.

Viesistabā nevar nepamanīt eleganto art deco stila galda lampu ar pulētu pamatni. Gaitenī uz darba kabinetu – vairāku mākslinieku grafikas: K. Miesnieks, R. Suta, Ā. Zārdiņš, K. Brencēns... Darba kabinets iekārtots klasiski – ar masīvu ozolkoka rakstāmgaldu, 19. gs. grāmatskapi un bufeti (Anglija, Krievija), kas pielāgota mākslas priekšmetiem un grāmatām.

Interjers ar mākslas spirgtumu. Divstāvu dzīvoklis Pierīgā
Foto: Anda Krauze

Norberts Sarmulis pārzina mākslas stilus un par katru dzīvokļa mākslas priekšmetu viņam ir ko teikt: "Viesistabā ir dažžādu mākslas stilu priekšmeti. Centrālais istabas akcents – klasicisma stila kamīns. Iespējams, tas ir no kādas 19. gs. Itālijas muižas. Virs kamīna – 18. gs. itāļu spogulis (baroks), uz kamīna – baroka alvas svečturi."

Žurnāla "Mājas Viesis" ciemošanās laikā spīdēja saule, kas vēl vairāk izgaismoja telpas, sildīja un radīja pavasarīgu noskaņu.

Tags

Ciemos Interjera idejas

Comment Form