Stiprās latvju zīmes mājas svētībai un labklājībai
Foto: DELFI

Straujajā tehnoloģiju attīstības laikmetā bieži vien diezgan nepelnīti tiek piemirstas senākas vērtības. Nav nekāds noslēpums, ka latvieši vienmēr zinājuši zīmju spēku un izmantojuši tās, sargājot sevi, saimi un mājokli. Īpašās aizsargzīmes liktas pie dzīvojamām un saimniecības ēkām, pagalmā un dārzā - gan akmenī kaltas, gan kokā grebtas, ieaustas jostās un segās, ieadītas zeķēs, izšūtas vai vienkārši uzzīmētas.

Sendienās, būvējot māju, pamatos un spārēs tika liktas dažādas zīmes, tādējādi iekodējot namā saticīgu dzīvošanu, drošību, pārticību, veselību un veiksmīgu sadzīvi.

Portāls "Delfi" piedāvā nelielu latvisko rakstu un zīmju apkopojumu, stāstot par to, kāds spēks tām piemīt, kā arī piedāvājot dažas idejas, kā šādus rakstus iekļaut arī savā mājoklī - nebūt ne tautiskā vai etnogrāfiskā interjerā.

Zemāk uzskatītas vien dažas galvenās senlatviešu maģiskās zīmes un īss ieskats to nozīmē. Eksistē vēl daudz un dažādu zīmju, piemēram, Lietuvēna krusts, Putna zīme, Austras koks, Saules zīme un daudzas citas. Eksistē neskaitāmas pamatzīmju kombinācijas, kopumā vairāki tūkstoši dažādu variāciju. Atliek vienīgi minēt, vai kādreiz uzzināsim kaut nedaudz no tiem noslēpumiem un maģijas, kas iekodētas šajos senajos rakstos.

Izmantoti "ailab.lv" un "e-ezoterika.lv" materiāli.

Tags

Sarakstu karuselis

Comment Form