Vienkāršībā ir spēks! Stilīgs bēniņu dzīvoklis Viļņas centrā
Foto: Ieva Budzekaite

70 kvadrātmetrus plašo bēniņu dzīvokli Viļņas centrā tā saimnieks Dalius Lapinskas izvēlējies gandrīz nejauši - Dalius draugi apmetušies līdzīgā mājoklī un viņš sapratis, ka arī vēlas izmēģināt, kā tas ir - dzīvot šāda tipa dzīvoklī, raksta portāls "Manonamai.lt".

Nē interjera dizaineriem

Domājot par sava dzīvokļa plānojumu, Dalius atteicies no interjera dizaineru pakalpojumiem un talkā ņēmis "Google Sketchup". Lai radītu vienotu veselumu, dzīvokļa saimnieks nolēmis pilnībā paļauties uz dizaina pamatlikumu - apdarē neizvēlēties dažādas krāsas, izmantojot, maksimums, trīs, četras līdzīgus toņus un nokrāsas

Nē jaunām un dārgām mēbelēm

Kopā ar Dalius uz jauno dzīvokli pārcēlušās arī mēbeles no iepriekšējā mitekļa - galds, krēsls, stūra dīvāns. Pie gultas, kas gatavota no koka paletēm, mētājas IKEA katalogs. "Jā, es izvēlos lietas bez skaļiem nosaukumiem. Manuprāt, ir neracionāli nepirkt lietas tikai tādēļ, ka tā ir masu produkcija. Svarīgākais ir, kā šīs lietas, mēbeles un aksesuārus pielāgot jūsu mājām," savu nostāju skaidro vīrietis.

No IKEA uz šo dzīvokli atceļojušas lampas un vēl viens galds, kā arī dažādi aksesuāri, kas "saraduši" ar milzīgo, no vecvecmāmiņas mantoto koka galdu. Vecajiem krēsliem nobružātais sēdeklis aizvietots ar glītiem koka dēlīšiem, uz kuriem ir patīkami sēdēt.

Dzirdot pieminam bēniņu vai mansarda dzīvokli, daudziem tas asociējas ar greznību un dārgām izmaksām, bet tā nav. Gada aukstajā sezonā Dalius rēķins par apkuri esot ap 600 litiem (aptuveni 122 lati). Ņemot vērā, ka apkure silda ne tikai bēniņu dzīvokli, bet arī jumtu, šī ir atbilstoša cena. Tomēr uz jautājumu, vai te Dalius jūtas kā mājās, vīrietis atteica, ka viņam vēl nepieciešams laiks, lai to saprastu.

Tags

Ciemos Interjera idejas

Comment Form