Miniatūra un ģimeniski gaiša 'miera osta' ar balkonu meditācijai
Foto: DELFI

"Svarīgākais ir nebaidīties no pārmaiņām. Viss mainās, ejot laikam. Tostarp, mūsu mājas," filozofiskām apcerēm ļaujas lietuviete Aiste Jasaite, kuras mājās viesojās portāls ManoNamai.lt. Bijusī modele un psihoterapijas studente, kļūstot par māmiņu, daudz laika veltījusi pārdomām, secinot, ka katrā no savas dzīves etapiem viņa ir daudz iemācījusies gan par sevi, gan apkārtējiem un šīs atziņas ir ietekmējušas arī prasības pret vidi, kurā viņa vēlas dzīvot.

Pavadot vairākus savas dzīves gadus ceļojot un dzīvojot daudzās pagaidu mītnēs un viesnīcās, bijusī modele atzīst, ka vienmēr ir vēlējusies atgriezties mājās, t.i., Lietuvā, jo "mājas dažādās valstīs ir tikai fiziska atrašanās vieta - īstās mājas ir tur, kas tevi veido un kurās tu atdzimsti". Iekārtojot mājokli, svarīgākais vadmotīvs bija - veidot vidi, kas rada drošības un stabilitātes sajūtu visos ģimenes locekļos.

Par savas ģimenes ligzdu Aiste izvēlējusies savas bērnības dzīvokli - sākumā šķitis, ka tas augošajai ģimenei varētu būt par mazu, bet atvērtais plānojums un pārdomāts iekārtojums šo problēmu atrisinājis. Atvērtās telpas ļauj mājās uzņemt ciemiņus un rīkot viesības, kā arī ir lieliski piemērotas ģimenes attīstībai un nepieciešamībai mainīt konkrētu telpu funkcijas. Mājas ir nemitīgā uzlabošanas procesā - īpaši ņemot vērā bērnu vajadzības, piemēram, mīksta gulta un liels vienkāršs dīvāns, kuru var izmantot ikdienā un nav jāpārdzīvo par tā nobružāšanos.

Saimniece atzīst, ka dzīvoklī centusies lietot minimālisma pieeju, pēc iespējas izmantojot dabisko dienas gaismu, piemēram, ierīkojot logu virs kopīgā galda. Nākamais solis būtu pielikt skaistus, gaisīgus un garus aizkarus, kas pildītu ne tikai savu parasto funkciju, bet kalpotu arī kā telpas dekorācija. Īpaša vieta dzīvoklī atvēlēta ierāmētajām fotogrāfijām - tagad ir vēlme tās nomainīt uz auduma kanvām, kā arī pie sienas pielikt lielu spoguli, tādējādi radot lielākas telpas un plašuma iespaidu.

Par savu mīļāko vietu mājās Aiste sauc mazo un mājīgo balkonu, no kura redzama visa apkārtes panorāma. Stāvot uz tā, var vērot gadalaiku maiņu, meditēt un saplānot gaidāmo dienu.

Tags

Ciemos

Comment Form