Ciemos: Lakonisks minimālisms un sava stila meklējumi 100 kvadrātmetru dzīvoklī
Foto: A. Narmonto

Iegādājoties dzīvokli jaunā projekta mājā ar pilnu iekšējo apdari, nākas saskarties ar grūtu uzdevumu - kā, neatsakoties no sākotnējā plānojuma, iekārtot mājokli, piešķirot telpām savu individuālo stilu, kas raksturotu saimnieku dzīves filozofiju un stilu.

Tieši šādu uzdevumu saņēma lietuviešu interjera dizainere Dovile Martinaite, kura tipveida jaunā projekta dzīvokli Viļņas priekšpilsētā pārveidojusi teju līdz nepazīšanai, talkā ņemot ģeometriskus rakstus, košus krāsu akcentus un dažādu materiālu un tekstūru kombināciju saspēli, raksta portāls Manonamai.lt.

Jauniegādāto, gandrīz 100 kvadrātmetrus plašo dzīvokli ģimene, kurā aug trīs meitas, vēlējās pielāgot savām vajadzībām, radot siltu un gaišu mājokli, kurā valda skandināvu stila estētika.

Dzīvojamo zonu trīsistabu dzīvoklī no pārējās telpas daļas nodala ozola parketa grīdas. Visām koplietošanas telpām dizainere ieteica nokrāsot sienas siltos pasteļtoņos, pieskaņojoties grīdas krāsai.

Mājīguma sajūtu un siltumu dzīvojamā istabā rada koka grīdas un mēbeles - valriekstu finiera kumode un skapītis, koka elementi dīvāna apdarē. Ērtais stūra dīvāns vizuāli interesanti saspēlējas ar neparasto kafijas galdiņu, bet telpas rotaļīgo noskaņu papildina oriģinālais TV skapītis ar dažādu krāsu atvilktnēm.

Īpaša uzmanība tika pievērsta mēbeļu dizainam, izvēloties dīvānu un skapīšus ar kājiņām. Tādējādi pat lielas un masīvas lietas vizuāli šķiet gaisīgākas un ne tik smagnējas.

Ne pārāk parocīgo dzīvokļa plānojumu - gan virtuve, gan dzīvojamā istaba ir veidotas kā šauri taisnstūri dažādās dzīvokļa pusēs, turklāt samērā tālu viena no otras - interjera dizainere atrisināja, iekārtojot ēdamzonu telpu saskares punktā. Apaļais galds un paklājs it kā mīkstina kopējo vizuālo iespaidu un telpa vairs nešķiet tik stūraina un asa. Tā kā garajā gaitenī nav logu, pie sienas tika piestiprināta liela, apaļa lampa, kas vakaros rada vēl mājīgāku noskaņu.

Virtuvei atvēlēts garš, šaurs gaitenis ar logu. Darba zona ērti iekārtota, izmantojot abas pretējās sienas.

Virtuves mēbelēm dizainere ieteica izvēlēties gaišu ozolkoka laminātu, kas nevainojami saspēlējas ar skaistajām grīdām un pasteļtoņu krāsas sienām.

Garās un šaurās virtuves galā ir neliela niša, kurā iekārtots mājīgs atpūtas stūrītis. Te var nesteidzīgi baudīt rīta kafiju vai vakarā rāmi atpūsties pēc ikdienas steigas.

Meiteņu guļamistabā arhitekte centās savienot rotaļīgus un krāsainus akcentus ar ērtu vidi un dabiskiem materiāliem. Koši spilveni, krāsainas tekstilijas un funkcionāli interjera elementi, kas parāda māsu interesi par mūziku.

Vecāku guļamistabu raksturo klusas, tīras līnijas un skandināvu stilam raksturīgā estētika - gaišu krāsu palete un funkcionalitāte, proti, maksimāli maz mēbeļu, izvēloties vien to, kas patiešām tiek izmantots.

Iekārtojot guļamistabas, arhitekte centās saglabāt visā dzīvoklī valdošo gaismas un viegluma sajūtu, tādēļ tika izvēlētas mēbeles, kas atstaro gaismu. Tā kā spīdīgas virsmas lielākoties rada aukstu noskaņu, mājīgumu rada tekstils - dabisku materiālu gultas veļa, pārklāji, spilveni, aizkari, kā arī zvērādas paklājs uz grīdas.

Nelielajā vannas istabā dominē sajūtu tīrība un estētika - šis efekts panākts, pateicoties baltajām flīzēm, dabiskajam apgaismojumam no loga, kā arī pītajām mēbelēm.

Vannas istaba ar nelielo logu turpina visā dzīvoklī valdošo skandināvu minimālismu. Sienām izvēlētas baltas flīzes, kas kontrastē ar dramatiski tumšajām grīdas flīzēm. Tā kā telpa ir patiešām neliela, te atrodas tikai funkcionālas lietas - pie loga novietota vanna, ko aizsedz viegls dušas aizkars, izlietne ar skapīti pie sienas un veļas mašīna, kas slēpjas aiz baltām durtiņām.

Tags

Ciemos Virtuve

Comment Form