Iedvesmai: Koka pirts, kas iebūvēta milzu klintī
Foto: Jonathan Friedman and PARTISANS

Katru reizi aplūkojot kādu jaunāko arhitektu un dizaineru ģeniālo ideju apkopojumu, šķiet, ka nākamajiem projektiem būs grūti ar ko jaunu pārsteigt. Tomēr izrādās, ka fantāzijas un radošu ideju joprojām nevienam netrūkst, jo arhitektu un dizaina studija ''Partisans'' radījusi iebūvētu koka pirti klintī.

Kanādā, bagātīgās dabas skartajā reģionā Ontario, ar izcilu gaumi apveltīti arhitekti un dizaineri radījuši brīvi stāvošu pirti ‘’Grotto’’, kas pēc izskata liek domāt par klintī ieaugušu piebūvi. Kā vēsta portāls "Beautifullife.info", pirts veidota ar regulētu gaisa plūsmas sistēmu un izolāciju, kas pasargā no pārāk straujas sakaršanas vai atdzišanas, bet pirts apdare veidota no speciāla ciedru koka. Gan pirts iekšpuse, gan ārpuse veidota no speciāliem materiāliem, kas pasargā no puves, mitruma, sausuma, aromāta un krāsas bojājumiem, tāpēc nav ne mazākā satraukuma par pirts vizuālo pievilcību pēc kāda laika. 
Pievilcīgās pirts dizains veidots tā, lai tās baudītāji būtu pēc iespējas tuvāk dabas skaistumam, un tas ir lieliski panākts, integrējot apaļu formu izliektus logus, un viscaur ievērotu koka klātbūtni. Turklāt, pirts sēžamās daļas izveidotas ar izgrebtām līnijām, lai āda varētu elpot. Iekšējās apdares apaļie formas izliekumi un līganās līnijas rada mājīgu un siltu sajūtu, tāpēc nav ne mazāko šaubu, ka šādā pirtī gribētos atgriezties vēl un vēl. 


Tags

Pirts

Comment Form