Foto: Fascinējoša ģimenes māja uz ūdens
Foto: Vida Press

Ja daži sūdzas par fantāzijas trūkumu, tad ir arī tādi cilvēki, kam tā ir pārpārēm, un šis ir stāsts par ģimeni, kas savas radošās idejas ir arī īstenojusi, ne tikai izsapņojusi. Pašu radīta peldošā ģimenes pilsēta ar visu nepieciešamo – māju, dārzu un pat personīgo deju studiju pierāda, ka visas idejas ir īstenojamas, vēsta ''Vida Press''.

Kāda zaļi domājošā ģimene Kanādā nolēmusi dzīvi turpināt ārpus pilsētas burzmas, kas ģimenes vecākiem, Catherine King un Wayne Adams, šķitusi pārāk nomācoša un nepiemērota. Lēmums doties dzīvi turpināt pašu veidotā mājā aizsākās jau pirms 23 gadiem, kuru laikā iespaidīgā peldošā ģimenes saimniecība tapusi tieši tāda, kādu to varam aplūkot fotogrāfijās. Fuksija rozā un tirkīza zilās krāsas mājas īpašu uzmanību pievērsušas ar to, ka tās nemitīgi atrodas virs ūdens jau kopš pirmās dienas. Kā stāsta Katrīna, lēmums veidot māju uz ūdens ir līdzvērtīgs ģimenes filozofijai par to, ka jādzīvo, ļaujoties dabiskajai plūsmai, ne apkārtējiem apstākļiem, kuros esam spiesti pielāgoties. Interesanti, ka sākumā uz šīs ūdens virsmas ģimene bija apmetusies kādā drauga kajītē, un tieši šī pagaidu apmešanās vieta radīja apjausmu, ka nekur tālāk arī nav jādodas un jāveido māja šeit un tagad. Protams, mājas būvēšanas process nebija rozēm kaisīts, un bijis jāpārvar daudz grūtības, ko ietekmēja arī dabas apstākļi, tomēr pēc vairākiem gadiem ģimene varēja jau pilnībā apmesties uz dzīvi pašu izveidotajā mājā uz ūdens.

Neparastā ģimenes saimniecība ierīkota tā, lai nekas neliecinātu par kādiem trūkumiem. Šeit pieejams dārzs ar eksotiskiem augiem, dārzeņiem, augļiem, zaļumiem, krāšņumpuķēm, kas kopumā atgādina oranžēriju, ne ierastu versiju par māju ar dārzu. Skaidrs, ka šis neparastais risinājums nav palicis nepamanīts, katru dienu tiek laipni iepazīstināti ziņkārīgie lūkotāji, kas arī neskopojas ar ziedojumiem, un tie savukārt vēlāk tiek izmantoti mājas atjaunošanas darbiem, kas šeit nepieciešami diezgan regulāri.

Vaicājot par tīri praktiskiem jautājumiem, saimnieki piemin, ka elektrība tiek iegūta ar saules baterijām, taču plānots tuvākajā laikā to iegūt no tuvumā esošā ūdenskrituma. Starp citu, ziemas laikā ūdens tiek iegūts arī šī paša saldūdens ūdenskrituma. Galvenais ir ūdens, gaisma un siltums, bez visa pārējā var iztikt, nerunājot nemaz par interneta pieslēgumu, kas šeit pat gluži vienkārši nepiestāv.

Kā stāsta mājas saimnieki, ģimenes lielākie bērni ar lielāko prieku apciemo vecākus un pavada šeit vasaras, kur var netraucēti baudīt mieru, klusumu un dabas pieskārienu. Tā kā katrs ģimenes loceklis ir radošs cilvēks, tad visi iesaistās ar savām idejām un praktiskajām iemaņām, papildinot un attīstot kopīgo ģimenes mājokli.

Comment Form