Kad te dzirdu lakstīgalu vai varžu kori, man vairs nevajag nekādu Vivaldi mūziku, – pasmaidot teic gleznotāja Laila Kelle, izrādīdama savu pusmuižiņu Tukuma novada Pūres pagastā, kur gleznainā apkārtne liek iegavilēties sirdij. Domājams, tas bija viens no iemesliem, kas aicināja mākslinieci pārcelties no Rīgas dzīvot "Ružciemā".

Iespaidīgi lielajā ēkā, kurai pamati likti jau 15. gs., esot dzīvojis vagars. Lai gan Laila uzaugusi Torņakalnā, viņu lauku dzīvesveids nav atbaidījis, tieši pretēji – tas iedrošinājis gan atjaunot 500 gadu seno ēku, gan iekopt aptuveni 40 hektāru plašo zemi, puķu un augļkoku dārzu, gan izveidot 3 kilometru garo dabas taku. Tik daudz līdzekļu, lai muižiņu spētu ātri renovēt atbilstīgi tās vēsturiskajam izskatam, māksliniecei nebija. Taču, liekot lietā radošu izdomu, saimniecei izdevies ar minimāliem līdzekļiem panākt maksimālu rezultātu.

Ēkai ir divi stāvi, puspagraba stāvā iekārtota pirts un kamīna zāle. Pirmajā stāvā – iespaidīgi plaša viesistaba ar kamīnu, garu saimes galdu, pie sienām – mākslinieces Lailas Kelles gleznas. Ikviens interjera priekšmets novietots ar radošu izdomu tā, lai tas būtu arī praktisks.

No lielās istabas var iziet uz terasi, no kuras paveras skats uz glīti iekopto apkārtni, kā arī tikt virtuvē, kurā rupji tēsts baļķis atdala zonas, no dēļiem izgatavota novietne malkas uzglabāšanai, virtuves lete un skapītis.

Lailas kādreizējais dzīvesbiedrs Arnis no koku zariem darinājis oriģinālus galdiņus, soliņus un drēbju pakaramos. Pašsaprotams, ka iekštelpu apdarei daudz izmantots koks, jo tas ir gan pieejams materiāls, gan labi sader ar akmens mūriem. Ar dēlīšiem daudzviet apšūti griesti un sienas, taču lielajā istabā ir kāds neierastāks risinājums – ar auduma strēmelēm (piestiprinātas ar skavām) aizsegtas griestu dēļu spraugas, lai nebirtu zāģskaidas. Savukārt dekorēšanai audums izmantots vairākās vietās, tostarp tualetēs. No pirmā stāva var nokļūt arī pagrabā, kur joprojām savā vietā ir senie ēkas pamata akmeņi.

Otrajā stāvā iekārtotas istabas viesiem, viņi var izvēlēties atpūsties vai nu Oranžajā, vai Lillā, vai Zilajā istabā ar atbilstošu interjeru. Šajā stāvā ierīkota arī bibliotēka, kur dominē mākslas grāmatas, bet ir arī daiļliteratūra. Grāmatu plaukti izgatavoti no skujkoku nomaļu dēļiem. Ar beicētiem dēļiem telpās piesegtas vairākas vietas, kur stiepjas elektrības vadi vai citas komunikācijas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!