Burvīgās pārvērtības: brīvdienu mājiņa, kas kara laikā bija sargpostenis
Foto: Vida Press

Luksusa brīvdienu mājiņas var iekārtot jebkurā vietā, pat Otrā pasaules kara laika sargpostenī. Šis mājoklis savu vietu ir atradis Šeldonā, Devonas grāfistē, Lielbritānijā, vēsta "Vida Press".

Ne vien mazās vasarnīcas vēsture ir īpaša, bet arī atrašanās vieta – pludmalē, ko apskalo Lamanša ūdeņi. Pieticīgā kuba formas mājele ir tikai gandrīz 5 metrus plata un 5 metrus augsta, bet sevī ietver visas ekstras, kas nepieciešamas 21. gadsimta atpūtniekam – ekskluzīvu dušu, skaistu ainavu un terasi atpūtai.

Lai paviesotos "Jūras sargpostenī", būs nepieciešami gandrīz 1500 eiro nedēļā. Namiņš līdz pat 2014. gadam bijis necils, jo pēc Otrā pasaules kara beigām neviens nav meties to atjaunot. Tomēr pēc tam, kad to ieguvuši jaunie īpašnieki, tas izremontēts un pārvērsts par brīvdienu māju, kurā gribētu padzīvot vislielākie jūras tuvuma mīlētāji.

Burvīgās pārvērtības: brīvdienu mājiņa, kas kara laikā bija sargpostenis
Foto: Vida Press

"Es biju kaut kā unikāla meklējumos, un tad parādījās šī vieta. Esmu neesmu pārliecināts, vai šāda brīvdienu māja ir kur atrodama un esmu iepriecināts par to, kāda tā izvērtusies," stāsta mazās vasarnīcas īpašnieks, kas vēlējies palikt anonīms. Sargposteņa atjaunošana un iekārtošana prasījusi daudz darba, bet sākotnējais mērķis – saglabāt vēstures elpu – ir panākts.

Un patiesi – nelielajā mājelē ir gan skaista guļamistaba, gan virtuve un pat darbistaba. No katras telpas paveras skaists skats pa plašajiem logiem. Nemaz nepateikt, ka agrāk šis ir bijis vien vienkāršs sargpostenis.

Tags

Brīvdienu māja Slavenību mājas

Comment Form