Jauna telpa: eksotiskas pārvērtības guļamistabā ar dabas pieskārienu interjerā
Foto: Publicitātes foto

Sandis ar Baibu no raidījuma ''Jauna telpa'' šoreiz devušies uz vēju pilsētu Liepāju, lai ienestu jaunu elpu Guntas guļamistabā. Par iedvesmas avotu kalpos esošais telpaugs, kas pelēcīgās sienas pārvērtīs īstā, drosmīgā džungļu istabā. Kā noritēja pārvērtības un kā tika radīta eksotiskā noskaņa, lasi un skaties raidījumā!

Pirms pārvērtībām


Mājoklis, kas sauc pēc pārvērtībām, atrodas Liepājā, un tieši guļamistaba ir tā, kas pieteikta pārvērtībām. Kā atklāj tās saimniece Gunta, tā nav tikai guļamistaba, bet vecāku dzīvojamā telpa. Ja bērniem ir savas istabas, kur atpūsties, izklaidēties, spēlēties, tad vecākiem šī ir sava telpa, kur atslēgties no ikdienas, lasīt vai skatīties televizoru, tāpēc prasības ir ne vien tādas, lai te varētu ne tikai gulēt.

Gunta atklāj, ka pašreizējais istabas noformējums ir veidots tāds kā pagaidu variants, tāpēc arī ir tāda sajūta, ka telpa nav pabeigta un vēl gaida savu piepildījumu.

Vaicājot Guntai, kas bez fakta, ka telpā būtu jāguļ, vēl jāsaglabā, ir lielais telpaugs monstera. Sākotnēji Gunta varbūt pat nenojauš, ka tieši šis augs ir iedvesmas avots istabas pārvērtībām Baibai, bet šis lūgums pārvērtību procesā tiks vairāk kā ievērots.

Pirms pārvērtību uzsākšanas, Baiba atklāj, ka tieši daudzie telpaugi mājoklī un augi dārzā pamudinājuši turpināt šo tēmu ieviest plašāk interjerā. Lielākais izaicinājums būšot gulta, jo plānots mainīt galvgali, bet arī tonālo noskaņu plānots pamainīt.

Pēc pārvērtībām


Guntas istabas galvenais akcents – gulta – nu ieguvusi jaunu veidolu ar metru augstu galvgali, kas darināts no veciem guļbaļķiem. Pie guļbaļķu meistara tiek izveidots ne vien gultas gals, bet arī stilīgi plaukti izlikšanai pie sienām. Gulta atstāta tā pati, bet nomainīts tikai galvgalis, un tā izskatās pavisam citādāk. Šo ideju patiesi var aizlienēt arī pārmaiņām savā interjerā. Kā atklāj Sandis, šie koki esot no 1930. gada, tāpēc unikāli un ar pievienoto vērtību.

Tomēr bez gultas ikvienam nepaliks nepamanīta siena aiz tās, kas nu ir klāta ar eksotisku džungļu motīvu tapeti. Pie gultas rotājas arī bambusa trepītes, kas kalpo gan kā aksesuārs, gan var izmantot kā pakaramo, uzliekot tur rīta halātu, jaciņu vai pledu.

Pie logiem piekārti dabīgā lina aizkari pelēcīgā nokrāsā, kas ļoti labi sasaucas kopā ar zaļajiem un brūnganajiem toņiem interjerā.

Istabas stūrī starp logiem, kur pirms tam graciozi gozējās monstera, pēc pārvērtībām ir papildinājums ar vēl dažiem eksotiskiem augiem, kas iestādīti līdzīga stila puķupodos. Starp citu, arī tos interjeram pieskaņoja paši mājas iemītnieki pēc Baibas norādēm.

Sienas plauktos bez aksesuāriem un grāmatām vietu atraduši arī daži telpaugi, tikai nokarenie, un tieši tādi šeit piestāv vislabāk. Papildini arī savus plauktus ar nokareniem telpaugiem, tādā veidā ieviešot vairāk dzīvības interjerā.

Guļamistabā svarīgs ir apgaismojums, un šajā sakarā Baiba izvēlējusies skaistu vietēja ražojuma griestu lampu ar sūnu zaļu iekšpusi un lina pelēku abažūra ārpusi.

Bet viens no omulīgākajiem stūrīšiem šajā telpā ir pie gultas, kur goda vietā nolikts ādas atpūtas krēsls, neliels galdiņš un stāvlampa, pieskaņota stilam un noskaņai.

Saimniece par pārvērtībām

Lai arī pārvērtību procesā Gunta nedaudz piedalījusies un bijusi klāt, kad veikalā tika iegādātas interjera lietas, pārsteigums pēc gala rezultāta aplūkošanas neizpaliek. Protams, patīkams.

Pirmais iespaids Guntai šķitis ļoti košs, patiesībā raibā tapete ir aiz gultas un, guļot tajā, priekšplānā ir ļoti mierīgi toņi, kas ir svarīgi guļamistabai. Saimniecei jo īpaši patīk džungļu karalienes krēsls, kur ļoti labi iedomājas sevi adām, lasām vai kā citādi laiskojamies.

Gunta istabu raksturo kā īstu, dzīvu un noteikti istabu personībai. Arī dēls Valters ir apmierināts par gala rezultātu un labprāt biežāk nākšot apciemot mammu uz jauno istabu.

Skaties raidījumu:

Raidījuma galvenais mērķis ir parādīt skatītājiem, kā ar vienkāršiem dekorēšanas elementiem un trikiem pārvērst vidi sev apkārt, ļaujot it kā labi pazīstamai telpai iegūt jaunu elpu. Lai skatītājiem būtu maksimāli interesanti un iespēja identificēties ar sevi, katrs raidījums tiks veltīts atšķirīga rakstura telpai un tās iemītniekiem. Dekoratore Baiba Prindule kopā ar Sandi Miltoviču nāks raidījuma dalībniekiem palīgā ar ideju un savu redzējumu, iedvesmojot ikvienu skatītāju pozitīvām pārmaiņām. Raidījums ''Jauna telpa'' tiek rādīts ceturtdienās pulksten 21.10 kanālā LNT.

Source

DELFI Tava Māja

Tags

Guļamistaba Jauna telpa
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form