Pamestu garāžu pārvērtības elegantā dzīvojamā mājā
Foto: Vida Press

Domas par šo projektu dalās – vieni ir stāvā sajūsmā, citi ideju par garāžas pārvērtībām dzīvojamā mājā nopeļ, bet vienaldzīgo nav. Lai vai kā, paplašināt savu redzesloku ar dažādām arhitektūras variācijām nekad nenāk par ļaunu.

Pavisam nesen pārdošanā nonākusi dzīvojamā māja, kas izveidota kādreizējās garāžās. Šāds pieteikums neizklausās diez ko glaimojoši, tomēr ne viens vien dizainers nebeidz slavēt gala rezultātu. Un slavē ne bez iemesla – kas tāds izveidots pirmo reizi, turklāt rezultāts izdevies vairāk kā pārliecinošs, lai garāžas kalpotu nu jau citiem mērķiem.

Kā aizsākās stāsts par šādas dzīvojamās mājas izveidi? Kādam inženierim, meklējot ģimenes māju Londonā, kas izmaksātu mazāk par 500 tūkstošiem sterliņu mārciņu, nejauši izdevies atklāt septiņu pamestu garāžu kompleksu, ko tad arī nolēmis atjaunot ar arhitekta palīdzību. Idejas autors ''Vida Press'' atzīst, ka projekts bijis ļoti sarežģīts, taču visiem iesaistītajiem ir milzīgs gandarījums par paveikto. Neskaitāmas skices, plānojumi un pārbūves vainagojušās panākumiem, jo nu īpašums ieguvis pavisam citu vērtību.

Pamestu garāžu pārvērtības elegantā dzīvojamā mājā
Foto: Vida Press

Dzīvojamajā mājā, kas īsti neatgādina ierastu arhitektūru, pieejams viss, kas vien vajadzīgs normālai ģimenes dzīvei. Plaša virtuve, ēdamistaba ar lielām durvīm, kas izved uz pagalmu, atsevišķa veļas mazgājamā telpa, vairākas guļamistabas, garderobe, atpūtas telpas, tāpat vieta atrasta pat pagrabam. Tā kā garāžas nav apveltītas ar daudz logiem, izaicinājums bijis dabīgā apgaismojuma iegūšanai telpā. Atsevišķās telpās logi ir pa visu sienu, citviet, piemēram, koridorī, griestu daļā izveidoti izgrebti musturi fasādē, pa kurieni tad iespīd gaisma.

Interjers veidots ļoti pārdomāti, liekot akcentu uz koku, balto krāsu un gaismu spēlēm. Liela loma atvēlēta arī augiem – tie saauguši ne vien pagalmā, bet arī izvietoti viscaur mājā, tādā veidā pietuvinoties dabai un radot mājīgāku noskaņu netradicionālajā ēkā. Aptuveni 370 kvadrātmetrus plašā māja, kas kādreiz bija garāžas, nu pieejama pārdošanā par 3,8 miljoniem sterliņu mārciņu jeb aptuveni 4,3 miljoniem eiro.

Ja esi iedvesmots no šīm pārvērtībām, apskati šo apkopojumu, kur ietverti arhitektūras paraugi, kas reiz kalpojuši citiem mērķiem.

Tags

Ekomāja

Comment Form