Četri šķūņi Latvijā, kas piedzīvojuši pārvērtības līdz nepazīšanai
Foto: DELFI

Visai aktuāla tēma šobrīd ir dažādu lauku īpašumu atjaunošana, taču nereti līdzās lielajām ēkām ir arī šķūņi, kas visai bieži nenovērtēti kalpo vien malkas glabāšanai vai kā noliktava. ''Tava Māja'' stāstu lādē ir četri interesanti stāsti, kuros galvenajā lomā ir tieši šķūnis.

Ne visiem mājas ir gana plašas, lai zem viena jumta sapulcinātu viesus, tāpēc visai bieži meklējam alternatīvas svinību vietai, un lauku īpašumos tas var būt šķūnītis. Kas attiecas tieši uz svētkiem, tad tieši šādam nolūkam tika iekārtots šķietami necilais šķūnītis Vānes pagastā, kur zem jumta, siltumā tika aizvadīti pērnā gada Līgo un Jāņi. No šī stāsta vari smelties idejas, kā šķūni pārvērst līdz nepazīšanai un kādus elementus var izmantot mājīgas svētku sajūtas rosināšanai.

Radošās šķūņa pārvērtības: no necilas būdiņas līdz latviskai svinību vietai

Četri šķūņi Latvijā, kas piedzīvojuši pārvērtības līdz nepazīšanai
Foto: DELFI

Ja laika prognozes ir tās pateicīgākās un nesola ne lietus pilienu, tad domām par svinību vietu zem jumta nav iemesla, bet labāk jau vienmēr drošības labad nodrošināties ar rezerves plānu. Ar šādu domu šķūņa saimnieki nolēma savās lauku mājās iekārtot svinību vietu, ja nu negaidīti pārsteigs lietus vai arī gribēsies kādu omulīgāku patvērumu no odiem. Kā tas izdevās, lūko gala rezultātā.

Lasīt vairāk

Foto: Šķūnis, kas no neizmantotas ēkas kļuvis par stilīgu svinību vietu

Četri šķūņi Latvijā, kas piedzīvojuši pārvērtības līdz nepazīšanai
Foto: Privātais arhīvs

Nav noslēpums, ka visas vienkāršās idejas ir tās ģeniālākās. Tieši šādu salīdzinājumu var attiecināt arī uz Zemdegu siena šķūni, kas piedzīvojis neticamas pārvērtības un nu kalpo kā vieta, kur baudīt svētkus. Diezin vai kāds pirms vairākiem gadiem varēja iedomāties, ka kādu dienu šeit dejos jaunais pāris un glāzes skandinās dzimšanas dienu svinībās, tomēr dzīve nes neparedzamus pavērsienus, un šis noteikti ir stāsts par to.

Lasīt vairāk

Atgriezties pie saknēm: stāsts par dizaina cienīga šķūņa izveidi Užavas pusē

Četri šķūņi Latvijā, kas piedzīvojuši pārvērtības līdz nepazīšanai
Foto: Andris Sproģis

Dzirdēti pieņēmumi, ka cilvēki laika gaitā apzināti vai neapzināti sāk dzīvot tur, kur ir ģimenes saknes. Vieniem vajadzīgi daudzi gadi, lai to apjaustu, cits pavisam nejaušu sakritību dēļ atgriežas tur, kur savulaik dzīvojuši radi. Arī šis stāsts ir par atgriešanos pie saknēm, un tieši tāpēc tas ir stāsts ar pievienoto vērtību.

Lasīt vairāk

Vecā siena šķūņa pārvērtības: omulīgs namiņš Ogres novadā

Četri šķūņi Latvijā, kas piedzīvojuši pārvērtības līdz nepazīšanai
Foto: Privātais arhīvs

Mazliet neierasti, tomēr uzmanību šoreiz izpelnījies kāds šķūnītis Ogres novadā, Mazozolu pagastā, kas iekārtots tik mājīgi, ka pelnījis vietu starp stāstiem par dažādi atjaunotām mājām. Omulīgi iekārtotais namiņš atrodas meža malā, netālu no skaistas upītes, tālu prom no pilsētas steigas un trokšņa. Kādreiz tas kalpoja siena glabāšanai, bet tad, gandrīz pēc sabrukšanas, saimnieki nolēma to atjaunot un iekārtot dzīvošana, un labi, ka tā, jo tagad mājīgo namiņu var izbaudīt arī viesi.

Lasīt vairāk

Tags

Brīvdienu māja Lauku sēta
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form