Stāstu izlase: mazizmēra dzīvojamās mājiņas, kuras šarmē ar omulību
Foto: Vida Press/Privātais arhīvs

Daudzi alkst dzīvot lielās mājās ar augstiem griestiem un plašu telpu, taču lielāks izaicinājums ir iekārtot māju, kuras platība ir ierobežota. Šīs mājvietas šarmē gan ar ārējo, gan iekšējo skatu, taču aiz tām vienmēr stāv cilvēki, kuri izveidē ielikuši daudz mīlestības un pūļu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Tava Māja" esam daudz stāstījuši par centīgiem cilvēkiem, kuri radījuši skaistas mājas sev un ciemiņiem – vietas, kurās gribas uzkavēties vēl un vēl. Viņu pūļu rezultāts ir acīmredzams, taču ko īsti nozīmē, iekārtot miniatūras mājiņas?

Baiba Ernštreite, kura ar vīru izveidojusi romantisku namiņu Kolkas pusē, stāstīja, ka tur ir ērti diviem cilvēkiem – bez bērniem, bez ikdienas rūpēm un steigas. Protams, ja ir vēlme vai vajadzība, vietu var atrast arī papildu gultām.

Mazās mājiņās omulību radīt ir vieglāk nekā lielizmēra telpās. Tajās vienmēr acīs iekrīt sīkumi, piemēram, pašdarināti spilvenu raksti vai mazas lentītes, kuras piesietas pie foto rāmīšiem.

Cilvēki reizēm sūkstās par pārāk mazas vietas esamību divistabu dzīvoklī, taču esam stāstījuši par mājokļiem gan Latvijā, gan pasaulē, kuros omulība līst pāri malām 25 un 60 kvadrātmetru platībā. Ja šajās mājās ir daudz logu, tad neparastas gaismas spēles telpās ir viens no iemesliem, kādēļ tajās uzturēties ir tik patīkami.

Miniatūrās dzīvojamajās mājās funkcionalitāte satiekas un iet roku rokā ar pievilcīgu interjeru. Iedomājies, ka tev vienas istabas vietā ir jāsatilpina gan virtuve, gan dzīvojamā istaba, gan arī ēdamistaba. Šķiet neiespējami, taču šie ir piemēri, ka viss ir pa spēkam, ja tam notic!

Dzīve mazā mājiņā vai dzīvoklī ir ne tikai izaicinājums, bet arī iespēja būt radošam. Ar citādu pieeju un nestandarta risinājumiem pat visminiatūrāko telpu var pārveidot par mūsdienīgu un funkcionālu mājokli, neupurējot komfortu un ierasto dzīvesveidu.

Lasi un iedvesmojies!

Tags

Brīvdienu māja Iedvesma Mazs dzīvoklis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form