Piecas neparastas mājas, kas iekārtotas izbijušās baznīcās
Foto: Vida Press

Cilvēku fantāzijai nav robežu, jo radošie prāti izdomā prātam neaptveramas idejas, kur iekārtot mājokļus. Laika gaitā ''Tava Māja'' stāstu krājumos jau parādījušies vairāki piemēri, ka arī baznīcā var dzīvot, turklāt visai mājīgi.

Šie pieci dažādie stāsti parāda, cik dažādi, bet tomēr reizē līdzīgi ir dzīvot ēkā, kas savulaik bijusi baznīca. Kā nu kurais telpas iekārtojis, vairāk vai mazāk saglabājot arhitektūras autentiskos elementus, bet ir lietas, kuras nemaz nav iespējams mainīt, un ir tās ir noskaņa un plašums. Katrā no mājokļiem, kas iekārtots dievnamos, vērojams iespaidīgais plašums.

Nav gluži tā, ka šādās ēkās izvēlas dzīvot vien paši arhitekti, kas tic oriģinālajai idejai. Arī Amerikas saldais pārītis, Bejonse un Jay-Z, lauzuši visus stereotipus par slavenību dzīvesvietām, iegādājoties māju, kas reiz bijusi baznīca. Vienā neparastajā arhitektūrā no iekšpuses pat grūti pateikt, ka ēka bijusi baznīca, turpretim kāds cits stāsts acīmredzami pauž, kam kādreiz ēka kalpojusi.

Kādas izskatās mājas dievnamos, lūko šajos stāstos. Stāsti, kas nespēj atstāt vienaldzīgu! Vai spēj iedomāties sevi, dzīvojam šādā ēkā?

Tags

Arhitektūra

Comment Form