Kompakts dzīvoklis Vecrīgā ar ķieģeļu sienām un koka brusām
Foto: Publicitātes foto

Ne vienmēr omulība slēpjas mājokļa platībā – visai bieži pierādās tieši pretējais, un mazie mitekļi ir tie mājīgākie. Mazā Smilšu iela galvaspilsētas sirdī var lepoties ar mazu, piemīlīgu dzīvokli, kur izceltas tā lielākās vērtības – ķieģeļu sienas un pamatīgās koka brusas.

Mazajā Smilšu ielā, kuras pirmsākumi meklējami jau 15. gs. sākumā, kāda nama pēdējā stāvā no pilsētas trokšņiem noslēpies neliels, ļoti praktiski saplānots un gaumīgi iekārtots dzīvoklis, ar ''Tava Māja'' lasītājiem padalījās ''Knowhow Realty''. Dzīvokļa platība sākumā var šķist pārlieku maza, jo 33 m2 patiesi nav tas lielākais rādītājs, taču prasmīgā plānojuma dēļ pierādījies, ka arī mazas telpas var padarīt vizuāli plašākas un dzīvošanai ērtas.

Ne visiem dzīves prioritāte ir plašas telpas, taču tas nenozīmē, ka iekārtojumā nevar izpausties un radīt stilīgu un reizē mājīgu vietu. Šis nelielais jumta dzīvoklis, pat neskatoties uz slīpo sienu klātesamību, nemaz neizskatās ar ko apdalīts, jo vietas pietiek visam – gan zvilnēšanai viesistabā, gan gastronimiskām izvirtībām kompaktajā virtuvē. Nelielā virtuves zona ir ērti pārdomāta, atrodot vietu traukiem, dažādiem citiem virtuves piederumiem, kā arī nelielai sildvirsmai un kafijas aparātam. Turpat līdzās arī stūrītis ar veļasmašīnu un veļas žāvētāju.

Viesistaba iekārtota maksimāli komfortabli, atrodot vietu lielam izvelkamam dīvānam, klubkrēslam, darba galdam un TV ekrānam pie slīpās sienas. Viesistabu plašāku padara arī balti krāsotie sienas dēlīši, kas harmoniski stiepjas līdz pat guļamistabai. Par mājas vēsturi un šarmanto vidi atgādina senie, atjaunotie ķieģeļu sienas fragmenti, kas saglabāti katrā telpā. Patīkamu noskaņu un siltumu rada arī dabīgo koka dēļu grīdas, bet kā odziņa putukrējumā ir romantiskie jumta logi, kas jo īpaši šiki izskatās ar iekarinātajiem puķupodiem.

Tags

Dzīvoklis Mansards Mazs dzīvoklis Vecrīga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form