Art Deco paraugdemonstrējums – smalkā stila dzīvoklis Brīvības ielā

Art Deco paraugdemonstrējums – smalkā stila dzīvoklis Brīvības ielā
Foto: Antra Kalniņa

Ja runa ir par kaut ko smalku un šiku, zinātkāre neliek mieru un gribas uzzināt, kā tad izpaužas greznība. Nav jāmeklē tālu, lai aplūkotu ko smalku, jo šis dzīvoklis Rīgas centra apkaimē pilnībā atbilst tam, lai to ierindotu starp smalkajiem, un kā nu ne, ja tajā ir drēbju istaba un jūgendstila iezīmes.

Šoreiz ''Knowhow Realty'' sniedz ieskatu arhitekta Alfrēda Ašenkampfa 1902. gadā projektētā nama dzīvoklī Brīvības ielā. Izrādās, šajā pašā mājā savulaik dzīvojis komponists un rakstnieks Marģeris Zariņš un dzejniece Mirdza Ķempe. Tātad, nams ar radošu pēdu nospiedumiem vēsturē.

Ja Frānsisa Skota Ficdžeralda stāsta varonis "Lieliskais Getsbijs" būtu starp mums un dzīvotu Rīgā, tad viņš noteikti izvēlētos šāda stila dzīvokli, kurā dominē Art Deco.

Art Deco paraugdemonstrējums – smalkā stila dzīvoklis Brīvības ielā
Foto: Antra Kalniņa

Viena no dzīvokļa priekšrocībām noteikti ir četrus metrus augstie griesti, kas sniedz pilnvērtīgu domu lidojumu radošajā telpā. Plašais priekšnams ar iespaidīgu spoguli un greznām tapetēm rada vērienīgu pirmo iespaidu, un tāds tas saglabājas, apstaigājot arī pārējās telpas. Par mājinieku miegu rūpējas divas guļamistabas, no kurām vienā dominē Art Deco stils, savukārt otrā klasiskais jūgendstils.

Dzīvoklis apveltīts arī ar divām vannasistabām – viena veidota neitrāli gaišos toņos, bet otrā valda dzīves svētku sajūta. Katras dāmas sapnis ir drēbju istaba, tad nu šī mitekļa saimniekiem sapnis pārvērsts realitātē, jo skapim atvēlēta telpa ir visai ietilpīga un vietas pietiks visam.

Var novērot, ka sienu noformējums saimniekiem nav vienaldzīgs, jo katrā telpā padomāts par to, lai izceltu augstos griestus. Vienā no vannasistabām viena siena klāta apaļu musturu tapetēm, savukārt virtuvē sienu rotā klasiski ziedu motīvi, kas lieliski sader ar atturīgā stila mēbelēm. Īpašs akcents dzīvoklī noteikti ir greznais kamīns ar mākslas darba cienīgu apdari. Vannasistabās šiku noskaņu piešķir zelta motīvi un melnās krāsas vanna, kas pieskaņota pārējam interjeram.

Ja vēlies vairāk iepazīties ar līdzīga stila iezīmēm, lasi un lūko piemērus šajā rakstā.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka