Foto: Privātais arhīvs/VidaPress
Pussagruvis ne vienmēr nozīmē, ka būtu nojaucams. Sliktā stāvoklī esošs nenorāda uz to, ka nav iespējams pilnībā mainīt uz labo pusi. Droši var teikt, ka ar smagu darbu un čaklu roku palīdzību nolemtībā atstātas ēkām un dzīvokļiem ir iespējams dot otro elpu. Šajā rakstu izlasē lasāma pamatīga iedvesmas deva – stāsti par uzņēmīgiem cilvēkiem un mājvietām, kuras sākotnējo izskatu mainījušas līdz nepazīšanai.

Vienalga, vai runa ir par senas baznīcas pārtapšanu dzīvojamajā ēkā Lielbritānijā, vai grausta stāvoklī esoša dzīvokļa pārveidi Liepājā – abos variantos aiz iespaidīgajām pārvērtībām ir cilvēki, kas apveltīti ar gribasspēku un izdomu. Ja izbijušu tiesas namu ir iespējams pārbūvēt mājvietā lielai ģimenei, kāpēc nevarētu atpūsties arī labiekārtotā celtnieku būdiņā? Šāds variants īstenots Latvijā – plašāk par mājiņu ar jumta terasi un skatu uz Turaidas pili lasi šeit.

"Pirms un pēc" stāstus ir aizraujoši skatīt, jo bieži vien telpās tiek atstātas arī kādas vēsturiskās izmantošanas liecības vai nozīmīgas detaļas, kas atjaunotās mājvietas stāstu padara vēl interesantāku.

Ja meklē iedvesmu, iepazīsties ar mājvietu pārvērtību rakstiem no "Tava Māja" arhīva – kā tās izskatījušas pirms ķeršanās pie remotdarbiem un kāds sanācis gala rezultāts.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!