Foto: Igaunijā izvēlēta labākā koka ēka šajā gadā
Foto: Maris Tomba/ http://dekor.delfi.ee

Koka ēku arhitektūra mūsdienās tiek novērtēta arvien vairāk, un arī Igaunijā kā būvniecības materiāls lielā godā tiek celts tieši koks. Jau 16. reizi kaimiņzemē tiek rīkots konkurss, kurā tiek noskaidrota labākā koka būve.

Šogad titulu "Labākā koka būve 2018" saņēmis ugunsdzēsēju depo Vastselīnā, kas atrodas pavisam netālu no Latvijas robežas, ziņo "Delfi.ee". Ēkas arhitekti ir Sīrijs Vallers un Indriks Peils no arhitektu biroja "Kavakava OÜ".

Ēkas izvērtējuši seši eksperti, kuri par labāko ēku ēku atzinuši tieši ugunsdzēsēju depo, uzsverot, ka balvas piešķiršana ugunsdzēsēju depo ir vērtējama kā mazliet provokatīva, jo tomēr koks ir degošs materiāls.

Kā skaidroja konkursa rīkotājs Ēriks Konze, izvēloties uzvarētājus, vērā ņemti koka inovācijas risinājumi un neparastās idejas tā pielietošanai arhitektūrā. "Koks ilgu laika posmu ir izmantots ēku konstrukcijās, kā arī iekšējā apdarē, bet vienmēr ir cilvēki, kas piedāvā novatoriskas idejas, vēlreiz pierādot, ka koks ir universāls materiāls," sacīja Konze.

Kopumā konkursā tika pasniegtas četras balvas, kuru kopējā vērtība ir lēšama ap 5000 eiro. Savukārt projekta autori godināti ar 2000 eiro lielu naudas balvu. Tāpat balva piešķirta arī labākajai koka fasādei, balva par līmes pielietošanu koksnei, balva par saplākšņa pielietojumu. Konkursā atsevišķām mājām žūrija piešķīrusi arī specbalvas.

Konkursa mērķis ir parādīt plašās koka arhitektūras iespējas, tehniskos risinājumus, kā arī parādīt koka izmantošanu ne tikai celtniecības kontrukcijās, bet arī ēku iekšējā un ārējā apdarē, atgādina medijs.

Balva par labāko koka fasādi: vasarnīca Murastē

Balva par līmes pielietošanu koksnei: Vismi Valsts ģimnāzija. Šī ēka arī saņēma "Delfi Dekor" un "Moodnekodu" balvu, jo to lasītāji balsojumā atzina par labāko.

Balva par saplākšņa pielietojumu: biznesa centrs "Lutheri" Tallinā, kur savulaik bijusi telpa mašīnām

Specbalva piešķirta: vasaras mājai Matsalu

Specbalva piešķirta: Oskara Lutsa muzejam, kurā ir atjaunots apmeklētāju centrs un skolas ēka

Specbalva piešķirta: dzīvojamajai ēkai Tallinā

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form