Ziemassvētku varā: britu pāris jau 20 gadus ziedo piecas nedēļas mājas rotāšanai
Foto: Caters News/Scanpix/LETA

Ziemassvētku laiks ir satraukuma pilns, jo ne tikai jāpaspēj sarūpēt saviem mīļajiem dāvanas, atrast Ziemassvētku eglīti, bet arī sacept kārumus svētkiem. Kāds britu pāris pusmūžā ir tik ļoti aizrāvies ar Ziemassvētkiem, ka 20 gadus pēc kārtas ziedo vismaz piecas nedēļas mājas rotāšanai, lai iepriecinātu apkārtnē dzīvojošos un paši sevi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

55 gadus vecā Kārena Viljamsa un 56 gadus Frenks Viljamss no Virelas jau 20 gadus pārsteidz vietējos ar mājas un dārza noformējumu Ziemassvētku noskaņās, vēsta "Cater News".

Pirmos astoņus gadus pāris dekorējis māju ar lampiņām sava prieka pēc, bet pēc tam viņi to sākuši darīt cēlāka mērķa labad – lai vāktu ziedojumus smagi slimiem bērniem "Claire House Children's Hospice". Kopumā šo gadu laikā savākti jau 20 tūkstoši britu sterliņu mārciņu.

"Mēs to daram pēdējo 20 gadu laikā un turpināsim darīt līdz mūsu pēdējam elpas vilcienam," norādīja Kārena. Viņa stāsta, ka dekorēšanas darbi sākas jau oktobra beigās, bet pilnībā tiek pabeigti decembra sākumā. Kad viņi ir pabeiguši rotāt savu māju, tad labprāt steidz palīgā arī kaimiņiem, vēsta "Cater News". Viljamu ģimenes mājas un pagalma Ziemassvētku dekori tika iedegti 30. novembrī, un uzreiz pēc tam arī kaimiņi izdarījuši to pašu savos mājokļos.

Ziemassvētku varā: britu pāris jau 20 gadus ziedo piecas nedēļas mājas rotāšanai
Foto: Caters News/Scanpix/LETA

"Es mīlu Ziemassvētkus, bet lielākoties tas ir tāpēc, ka man patīk bērnu sajūsma par lampiņām," piebilst Kārena. "Tas ir arī veids, kā dalīties ar Ziemassvētku prieku, vienlaikus vācot naudu labdarībai."

Pie Viljamu ģimenes mājas ir arī īpaša pastkastīte, kur bērni var iemest savas vēstules Ziemassvētku vecītim. "Naktī es izņemu vēstules laukā no pastkastītes, rakstu atpakaļ tās it kā no Ziemassvētku vecīša, bet pēc tam bērniem sūtu atpakaļ," atzīst darbīgā sieviete, kura mēnesī saraksta vismaz 350 vēstules. Savukārt Frenks katru gadu ietērpjas Ziemassvētku vecīša tērpā un kāpj iekšā kamanās, kas ir novietotas pie mājas. Kā atklāj "Cater News," šī pāra elektrības rēķins svētku laika vienā mēnesī pieaug vien par 60 britu sterliņu mārciņām.

Tags

Ziemassvētki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form