Foto: Lietuvā svētku laikā māja izrotāta kā īsta pasaku valstība
Foto: Privātais arhīvs

Svētku laikā arī kaimiņzemē Lietuvā ir sarosījušies ļaudis, kas savas mājas izdaiļā ar lampiņu virtenēm. Īstu pasaku valstību Šilales rajonā ir uzbūrusi Živile Digliene, kura savās mājās ir izvietojusi desmitiem lampiņu virteņu un Ziemassvētku dekoru.

Kā ziņo "Delfi.lt", sievietes izrotātā māja un pagalms ir tik iespaidīgs, ka cilvēki brauc to lūkot un iemūžināt no malu malām.

Sarunā ar "Delfi.lt" sieviete atklāj, ka viņa māju un pagalmu rotā jau vairāk nekā 10 gadus, un katru gadu dekorāciju skaits turpina pieaugt. Turklāt – katru gadu dekorācijas kļūst arvien krāšņākas un pārsteidzošākas. Tiesa, Živele gan neslēpj, ka šī iemesla dēļ arī jaunām dekorācijām sarūk vieta, jo pagalmā ir tik vietas, cik ir.

Foto: Lietuvā svētku laikā māja izrotāta kā īsta pasaku valstība
Foto: Privātais arhīvs

Mājas un pagalma dekorēšana Živilei nereti ievelkas 20 stundu garumā, bet darbi reizēm tiek beigti pat divos naktī. "Vislabāk lampiņas izskatās naktī," piebilst mājas saimniece, kurai nepieciešama vismaz nedēļa, lai māju pārvērstu īstā Ziemassvētku pasaku valstībā.

Kā stāsta namamāte, aizraušanās ar dekorēšanu sākusies no eglītes rotāšanas, bet tagad tas jau ir kļuvis par iespaidīgu hobiju. "Man patīk gaisma. Vispār – man tās netrūkst," joko sieviete. "Tagad, kad pagalms ir izrotāts – man pat elektrību nevajag ieslēgt."

Katru gadu Živile mājas un pagalma lampiņas ieslēdz reizē ar pilsētas egli. Turklāt – viņa savu pagalmu atver ikvienam, kurš vēlas apskatīt izrotāto īpašumu. Viens to filmē, citi fotogrāfē, bet vēl daži vienkārši apbrīno skaistumu. "Šeit pat brauc cilvēku grupas," neslēpj Živele, kura pat bērnu dēļ svētku laikā pagalmā pie dekorācijām paslēpj dažādus našķīšus un dāvaniņas, lai mazākajiem būtu prieks.

Sieviete arī savā "Facebook" profilā dalījusies ar video, kurā redzams viņas krāšņais īpašums.

Source

DELFI Tava Māja
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form