Foto: Vienistabas dzīvokļa omulīgās pārvērtības
Foto: Publicitātes foto

Visa iedzīve vienuviet – to viennozīmīgi var teikt par vienistabas dzīvokļiem, kur parasti viena telpa pilda vairākas funkcijas, piemēram, kalpo ne tikai kā guļamistaba, bet arī viesistaba. "Tava Māja" apskata, cik gan mājīgi var iekārtot daudzfunkcionālo telpu mājoklī, kā arī sniedz dizaineres knifiņus, kas palīdzēs gaumīgi un kompakti iekārtot telpu pašu spēkiem.

"Vienistabas dzīvokļu iemītniekiem ir jāspēj vienā istabā atrast vietu ne vien gulēšanai un mantu glabāšanai, bet arī hobijiem, bērna kopšanai, rotaļām un grāmatu plauktam. Galvenā problēma šādās telpās ir atbilstošu mantu glabāšanas risinājumu trūkums. Mantas ir novietotas kastēs, maisos uz grīdas, uz skapjaugšas un citām brīvām virsmām – tas noslogo telpu un traucē ērti kustēties," stāsta "Ikea" interjera dizaina nodaļas vadītāja Baiba Freija.

  • Šajā rakstā vari aplūkot dizaineres ieteiktos knifiņus guļamistabas pārvērtībām, bet šeit vari aplūkot mazas virtuves stilīgās pārvērtības.

Pavisam jaunu izskatu piedzīvojusi daudzfunkcionāla telpa vienistabas dzīvoklī Lietuvā, kur mitinās trīs cilvēku ģimene un suns. Pārmaiņas ir acīmredzamas – telpā nomainītas mēbeles, sienas ieguvušas jaunu elpu, izvēlēti jauni aizkari, kā rezultātā radīta gaiša un mājīga sajūta.

Foto ieskats pirms un pēc pārvērtībām:

Telpā jāievieš daudzfunkcionāli risinājumi

"Visiem, kuri izlēmuši atjaunot mājas, vispirms iesaku skaidri noteikt galveno problēmu un vēlamās izmaiņas – ja meklējat risinājumus mantu glabāšanai, tad vajadzētu sākt ar skapjiem un plauktiem, nevis ar sienām vai dīvāna krāsu. Priekšroku iesaku dot praktiskām vajadzībām un funkcionalitātei un tikai pēc tam domāt par krāsām, aksesuāriem un mēbeļu izvēli," iesaka dizainere.

Viņa arī mudina telpā izvietot funkcionālu mantu glabāšanas sistēmu (skapji, plaukti kumodes u.c.), kas ir viena no svarīgākajām mazu istabu vajadzībām. Turklāt mazas istabas iekārtošanā nedrīkst aizmirst par tās funkcijām, jo pretējā gadījumā telpa drīz vien kļūs pārpildīta.

"Jo mazākas mājas, jo gudrākām ir jābūt mantu novietošanas sistēmām," pamāca Freija. Viņa rosina mazām telpām izvēlēties ietilpīgu gaišas krāsas skapi, kurā var iemontēt gaismekļus, kas ļauj ērti pārlūkot skapja saturu pat tumšajā diennakts laikā, neieslēdzot gaismu visā istabā un netraucējot pārējos istabas iemītniekus. "Lai skapis būtu maksimāli funkcionāls, tam var pielāgot atvilktņu un plauktu organizēšanas risinājumus – kastītes, nodalījumus, kur ērti un pārskatāmi salikt drēbes un citas mantas. Investējot pāris eiro papildu organizatoriem, skapis kļūs daudz ietilpīgāks," uzsver dizainere.

Dizainere arī rosina mazā telpā izmantot dažādas saliekamās un atlokāmās mēbeles, tajā skaitā arī izvelkamu dīvānu, kas kalpos arī kā gulta. Tas pats attiecināms arī uz darbagaldu, kuru labāk izvēlēties atlokām, jo, kad tas netiek lietots, tā var telpā ietaupīt daudz vietas.

Nedrīkst aizmirst par bērnu drošību

Viņa arī aicina istabā parūpēties par mazo ķiparu drošību: "Vajadzētu izvairīties no asiem stūriem un stikla virsmām. Savukārt esošajām mēbelēm var pielāgot atbilstošus drošības risinājumus, piemēram, uz galda stūriem var uzlikt īpašus aizsargus, kas pasargās bērnu no savainošanās. Kad bērns sāk rāpot un staigāt, noderēs arī atvilktņu un skapīšu fiksatori un elektrības rozešu aizsargi." Kā skaidro dizainere, mēbeles visdrošāk ir piestiprināt pie sienām, bet iespēju robežās vēlams tās nenovietot pie loga, lai bērns nevarētu uzrāpties uz palodzes.

"Mūsu pētījumi atklāj, ka viens no lielākajiem izaicinājumiem guļamistabās, kurās aug zīdaiņi, ir mantu glabāšana. Risinājums – mantas un rotaļlietas likt kastēs, kuras var novietot zem gultas, mazos grāmatu plauktos vai citos skapīšos," iesaka Freija. Mantu glabāšanai var izmantot arī auduma kabatas, kuras var piestiprināt pie bērnu gultiņas. Savukārt retāk izmantotās lietas var novietot uz balkona. Dizainere arī atgādina – spēļu paklāju, mazas rotaļlietas, kopšanas piederumus un citas lietas var ātri sakārtot, ja tām ir pastāvīga vieta, bet mazuļa mantas var novietot, piemēram, rotaļīgā kastē zem gultiņas.

Svarīgs ir telpas apgaismojums

"Ķeroties pie interjera uzlabojumiem, iesaku novērtēt, vai istabā netrūkst gaismas," rosina Freija. "Nereti cilvēki novieto blakus logam skapjus vai citas masīvas mēbeles, kas aizsedz dabīgo dienasgaismu, kā arī izmanto tikai vienu gaismas avotu – griestu lampu. Lai visās istabas vietās būtu nepieciešamais gaismas daudzums, griestu lampu iesaku aizstāt vai papildināt ar atsevišķiem gaismekļiem katrai istabas daļai, pat skapim. Ja nav iespējams skapī ievilkt elektrību, var izmantot lampas, kas strādā ar baterijām un iedegas, atverot skapi, bet aizverot – izslēdzas." Tāpat viņa istabā iesaka arī iemontēt atsevišķus gaismas avotus pie dīvāna vai gultas un darba vietas, savukārt bērna zonā – virs gultiņas – var pielikt jauku un rotaļīgu lampu mākonīša formā.

Ja telpa ir maza, tad to var optiski palielināt. Dizainere rosina sienām izvēlēties gaišas krāsas, kuras var papildināt ar košākiem akcentiem, piemēram, aizkariem, dekoratīvajiem spilveniem, gleznām vai fotogrāfijām pie sienas.

"Nav viena universāla ieteikuma, kā apvienot estētiku ar praktiskajām vajadzībām. Taču, manuprāt, galvenais ir vispirms domāt par telpas un mēbeļu funkciju un tikai pēc tam par krāsām, tekstūrām un interjera dekoriem," piebilst Freija, "interjera uzlabojumi bieži vien nemaksā daudz – nereti cilvēkiem vajag tikai idejas un pamudinājumu, lai ķertos klāt jau sen plānotām pārvērtībām. Pavasaris ir tam īstais laiks."

Source

DELFI Tava Māja

Tags

Dzīvoklis Interjera idejas
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form