Vēl vienā Itālijas pilsētiņā pārdod mājas par 1 eiro
Foto: Shutterstock

Vēl nesen Sardīnijas pilsētā Ololā mājas tika pārdotas par neticamu cenu – 1 ASV dolāru (aptuveni 0,91 eiro centu). Nu kārta pienākusi citai pilsētai – Bivonai, vēsta CNN.

Bivona ir skaista un maza pilsētiņa Sicīlijas dienvidos. Tur pašlaik ir iespēja iegādāties pamestas mājas un īpašumus vien par 1 eiro.

Kā skaidro medijs, Bivonas gados jaunākie iedzīvotāji steidz pamest šo pilsētu, lai dotu priekšroku lielajām pilsētām, kur ir lielākas iespējas, kā rezultātā ir virkne ar īpašumiem, kas netiek apsaimniekoti, turklāt pati pilsēta sāk izmirt. "Pēdējo 40 gadu laikā iedzīvotāju skaits mums ir samazinājies uz pusi. Pašlaik šeit ir tikai aptuveni 3800 iedzīvotāju," medijam atklājusi Bivonas kultūras padomes pārstāve Andžela Kenizarro. Viņa arī pastāstīja, ka ir plāns šai vietai iedot otro elpu un atjaunot to tā, lai tā būtu gluži kā 16. gadsimtā, kad pilsētiņa bija dižena un apdzīvotāka, jo tad Bivonā dzīvojuši 8000 cilvēku.

Noteikti daudziem rodas jautājums – vai tur ir "kāds āķis", ka mājas tiek pārdotas tik lēti? Medijs norāda, ka no potenciālajiem pircējiem tiek sagaidīta iesaiste māju atjaunošanā. Tāpat jaunajiem pircējiem tiek solīti nodokļu atvieglojumi, ja tie iegādāsies īpašumu Bivonā.

Citas Sicīlijas pilsētiņas, piemēram, Mussomeli un Kemarata, pieprasījušas šiem lēto namu saimniekiem (kuri iegādājās mājas par 1 eiro) depozītmaksu – 5000 eiro, kas būtu kā garants tam, ka jaunie saimnieki patiešām mājas sāks atjaunot trīs gadu laikā. Savukārt Bivonā šī summa nav tik liela. Depozīts ir vien 2750 ASV dolāru (aptuveni 2498 eiro), turklāt māja jāatjauno četru gadu laikā. Kā izpētīja CNN, par teju 1 eiro var nopirkt pat divstāvīgus namus. Māju platība variē no 50 līdz 120 kvadrātmetriem. Dažas no mājām ir labākā stāvoklī, bet citām nepieciešama kārtīga atjaunošana. Mājas varēs aplūkot šajā mājaslapā, bet potenciālie pircēji var arī nosūtīt ziņu šajā e-pasta adresē: casea1euro@gmail.com

Tags

Brīvdienu māja Itālija

Comment Form