Foto: Dānijā plāno būvēt modernu koka ēku kvartālu
Foto: Publicitātes attēli

Dāņu arhitektu birojs "Henning Larsen" plāno Kopenhāgenas apkaimē uzbūvēt pirmo koka māju rajonu "Faelledby", kur uzsvars būs ne tikai uz koka arhitektūru, bet arī dabu, vēsta žurnāls interjera un arhitektūras portāls "Dezeen", kā arī pasaulē populārais arhitektūras un dizaina portāls "Archdaily".

Kā savā mājaslapā vēsta dāņu arhitektu birojs "Henning Larsen", jaunā apkārtne "Faelledby" apvienos Dānijas tradicionālo pilsētu un lauku tipoloģiju, izveidojot hibrīdu apkaimi, kur balansā būs gan pilsēta, gan daba.

Jauno rajonu plānots būvēt bijušās atkritumu rūpnīcas vietā, un kopumā jaunajos mājokļos varēs dzīvot aptuveni 7000 iedzīvotāju. Mediji un arī pats dāņu arhitektūras birojs uzsver, ka lielākais akcents šajā rajonā būs tieši būs dabai un bioloģiskajai daudzveidībai. Plānā paredzēts, ka 40 procenti teritorijas būs atvēlēti dabai, turklāt jaunajā apkaimē plānots īstenot visai unikālas ieceres, piemēram, ēkas būs aprīkotas ar putnu būriem un ligzdām, raksta "Archdaily". Tāpat apkaimē tiks izveidoti dīķi, kuros varēs dzīvot vardes un salamandri, kā arī tiks ierīkoti krāšņi dārzi, kas piesaistīs tauriņus.

Portāls "Dezeen" norāda, ka 18 hektāru plašā apbūves iecere uzvarējusi nekustamo īpašumu kompānijas "By & Havn" rīkotajā nacionālajā dizaina konkursā. "Dezeen" gan raksta, ka pagaidām nav atklāti šī projekta realizācijas termiņi.

Foto ieskats projekta vizualizācijās:

Tags

Dānija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form