Foto: 19. gadsimta ēka Ķīpsalā pārtop modernā dzīvojamā namā
Foto: Publicitātes foto

Ik pa laikam Rīgā un citviet Latvijā pie apvāršņa parādās jauni dzīvojamo māju projekti, un viens no tiem ir arī jaunais projekts Ķīpsalā – "Ķīpsalas Horizonti", kur pilnībā no jauna uzbūvēta un atdarināta 19. gadsimta dzīvojamā māja, iegūstot mūsdienīgas vēsmas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Tava Māja" uzsvēra uzņēmuma "AVER Brokerage" nekustamā īpašuma pārdošanas speciālists Ivo Teļesņikovs, šis ir unikāls projekts, kurā mijas vēstures elpa un mūsdienu tehniskie risinājumi, turklāt ēkai piemīt savs gars, kas ved caur vairāk nekā 100 gadus ilgu vēsturi.

Šī māja celta ap 1903. gadu. Savulaik ēkā tirgotas bakalejas preces. Jau pirmajā veikala atvēršanas dienā rinda bijusi līdz pat durvīm. Iepirkties nākuši ne tikai jūrnieki, enkurnieki un loči, bet arī pārcēlāji, ģipša fabrikas strādnieki, kā arī citi Ķīpsalas iemītnieki. Kā informēja nekustamā īpašuma pārdošanas speciālists, veikaliņš pastāvējis līdz pat Otrajam pasaules karam, bet pēc tam mājai uguni pielaiduši vācieši. Skaistais nams nodedzis.

"Šobrīd šī pati ēka Ogļu ielā 30 ir uzbūvēta no jauna, jo veco nevarēja saglabāt, tā bija bojāta kara laikā, divas reizes degusi, ieaugusi kultūrslānī, tai nebija pamatu. Māja tika precīzi uzmērīta, demontēta, slēģi, ieejas durvis nodotas restauratora rokās," papildināja Teļesņikovs, sakot, ka "šodienas nams ir uzbūvēts no gāzbetona blokiem, nosiltināts, apšūts ar dēļiem. Kāpņu vestibilā kādreizējo logu ailu vietā iebūvēti divi restaurēti sākotnējo logu komplekti, kas noformēti ar fotopanorāmu kā iluzoru skatu pāri Daugavai uz 19. gadsimta Vecrīgu. Izcils retums ir restaurētie, ēkas ielas fasādi rotājošie reklāmas uzraksti latviešu, krievu, vācu un somu valodā, kuri radušies jau pirms Pirmā pasaules kara. Tie tika atklāti uz fasādes dēļiem zem apmetuma un, cik zināms, ir vienīgie uz koka gleznotie oriģinālie un restaurētie ielu reklāmas objekti, kas apskatāmi Rīgā."

Foto: 19. gadsimta ēka Ķīpsalā pārtop modernā dzīvojamā namā
Foto: Publicitātes foto

Kā skaidroja "AVER Brokerage" pārstāvis, mērķis bijis ne tik daudz restaurēt māju, cik restaurēt tā laika sajūtas. "Nav šaubu, ka rekonstruēt vai uzbūvēt no jauna ir lētāk, un tā tas vairumā gadījumu ar šādām vēsturiskām ēkām arī notiek, bet Ogļu ielas nams ir tieši atjaunots, nevis pilnībā pārbūvēts, jo tas ir daudz interesantāk," norādīja Teļesņikovs. "Mēs vēlējāmies izveidot vēl vienu skaistu Rīgas stūrīti, tuvu tam, kāds tas bija kādreiz, un tādu, kas organiski iekļaujas visā pārējā salas apbūvē. Mēs gribam, lai Ķīpsala saglabātu savu īpašo šarmu. Esam lepni, ka Rīgai ir šie senie koka nami, un daudzi no tiem ir skaisti atjaunoti – tādu nav pasaules lielajās metropolēs."

Tagad ēkā, kurā savulaik bija veikaliņš, iekārtoti četri trīs istabu dzīvokļi, kuru platība ir no 99 kvadrātmetriem līdz 137 kvadrātmetriem. Tie, kā norādīja uzņēmuma pārstāvis, piemēroti dažādām gaumēm, jo dzīvokļi ir ar balkonu, divlīmeņu (divstāvu), mansarda tipa vai klasiska tipa dzīvokļi. Tāpat jauno iemītnieku ērtībām ir pieejamas noliktavas un virszemes stāvvieta.

Foto ieskats mūsdienīgajā ēkā:

Tags

Dzīvoklis Interjera idejas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form