Foto: Mazie koka namiņi Francijā, kas atgādina sērkociņu kastītes
Foto: Publicitātes foto

Brīvdienu namiem nav obligāti jābūt milzīgiem – ļoti omulīgu gaisotni rada arī izmēros mazas mājas, un tādas ir radītas arī Francijā. Tur tapis brīvdienu māju projekts "Breitenbach Landscape Hotel – 48° Nord", kurā virmo Skandināvu dizaina vēsmas, raksta portāli "Uncrate" un "World Architects".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šis namu projekts tapis pērn, tā autori ir uzņēmums "Reiulf Ramstad Arkitekter". Kopumā 20000 kvadrātmetru plašajā laukumā izvietotas 14 brīvdienu mājas, kas ieturētas minimālisma stilā. Kā raksta portāls "World Architects", šīs mājas radītas, iedvesmojoties no tradīcijām Skandināvijā, tās būvniecības paražām, reģiona kulināro mantojumu un atpūtas iespējām. Šeit, kā uzsver portāls, satiekas Francijas un Skandināvijas kultūras, kā arī divas kaislības – arhitektūra un daba.

Namiņi ir mazi, diskrēti un ieturēti gaišos toņos, tie novietoti kalna nogāzē. Izrādās, ka šīs brīvdienu mājas ir arī viegli pārvietojamas, jo tās ir būvētas uz paaugstinājumiem. Tāpēc, kā skaidro portāls, šo māju pārvietošana nenodarīs lielu skādi ainaviskajai apkārtnei un dabai.

Arī māju interjers ir minimālisma stilā, telpās ir gaiša koka apdare un iebūvētas mēbeles. Šīs mājiņas, kā raksturo "World Architects", lieliski atspoguļo Ziemeļvalstu iecienīto "hygge" dzīvesstilu un tā izpausmes.

Tags

Brīvdienu māja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form